Vjosa Osmani merr përkohësisht detyrën e presidentit të Kosovës.
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani tash do të jetë ushtruese e detyrës së presidentit. Pas dorëheqjes së presidentit Hashim Thaçi, Osmani do ta udh...
Deputetja Rudina Hajdari infektohet me koronavirus
Deputetja opozitare në Kuvend, Rudina Hajdari është infektuar me covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë deputetja me anë të një reagimi në ...
Vdes kompozitori Avni Mula, 92 vjeç.
Lajm i hidhur vjen nga familja Mula. Tentori i njohur, këngëtari, Avni Mula ka ndërruar jetë sot në moshën 92-vjecare. Lajmin e ka dhënë vet e bij...
Jozefina Topalli zyrtarizon divorcin me Partin Demokratike
Ish-Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli dhe njëherësh një nga zonjat më të forta të politikës shqiptare, duket se ka hequr dorë nga qendrimi në ...
Ndahet nga jeta në moshën 85-vjeçare shkrimtari i njohur Faslli Haliti! Në 1998-ën ka qenë deputet në Kuvend
Faslli Haliti, poeti, shqipëruesi, një nga zërat e rëndësishëm të historisë sonë letrare u nda nga jeta  sot në moshën 85-vjeçare. Vdekja e tij...
Një shqiptar si të ishte meksikani El Chapo/ Dritan Rexhepi, i burgosur në Ekuador, bos i kokainës, jep urdhra vrasjesh që nga qelia.
Dritan Rexhepi listohet në një nga emrat më të kërkuar nga INTERPOL edhe pse ai vuan dënimin në burgun e Kuitos në Ekuador mbi të cilin rëndojnë d...
Seanca dëgjimore e Amy Coney Barrett vazhdon pas ditës së parë të tensionuar
  Seanca për konfirmimin në Gjykatën Supreme të gjykatëses Amy Coney Barrett filloi të hënën me demokratët që përpiqen ta përshkruajnë atë si një k...
Gafat dhe lapsuset e Bashës bëhen ‘hite’; reagon Rama: ‘Je njish, zemër!’
Sot, teksa Basha ka folur për lapsuset dhe për gafat e vazhdueshme qe ka bere deri tani, ka bërë sërish një tjetër gafë  duke thënë ‘lapse’ në ven...
Aktualiteti i testamentit të Nexhat Peshkëpisë 50-vjet më parë
Në 50-vjetorin e vdekjes së Nexhat Peshkëpisë – LE TË NISEMI SË BASHKU — Një thirrje klasës politike anë e mbanë trojeve shqiptare Nga Frank Sh...
Fran Frroku, kryetari i Bashkisë Lezhë, dënohet me 4 vjet burgim. Plus të tjerë…
Ish-kryebashkiaku i Lezhës, Fran Frrokaj është dënuar me 4 vite burg për shpërdorim detyre për shkak të tjetërsimit të pronave te ”Rana e Hedhun” ...