Rudy Giuliani rezulton pozitiv për koronavirus
  -Giuliani po udhëhiqte betejën ligjore të fushatës Trump për të përmbysur rezultatet e zgjedhjeve të vitit 2020 në disa shtete-   ...
Irani konfirmon vrasjen e shkencëtarit të lartë, ‘babait të bombës iraniane’ në Teheran
  Media shtetërore iraniane njoftoi të Premten në mëngjes se shkencëtari i lartë bërthamor Mohsen Fakhrizadeh u vra afër kryeqytetit të Te...
Kukësi i hoqi titullin ‘Qytetar Nderi’ Veton Surroit, reagon Rama: ‘Një lajthitje kolektive. Parlamenti të ndërhyjë një herë e mirë për medaljet!’
Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në tëitter lidhur me vendimin e këshillit bashkak në Kukës për heqjen e titullit ‘Qytetar Nder...
Kthimi i Moçalit?
JOEL B. POLLAK Ish Zëvendës presidenti Joe Biden thuhet se do të njoftojë këtë javë se Tony Blinken, i cili mbështeste idenë e "ndërhyrjes Ruse...
Edi Rama: ‘Bashkim Kopliku ishte një demokrat sojli…’
Nga Edi Rama, kryeministër BASHKIM KOPLIKU u nda nga jeta pasi humbi betejën me virusin vrastar. Nuk u takuam dot asnjëherë, por ishim bërë m...
Koronavirusi i merr jetën regjisorit Muharrem Fejzo.
Një nga autorët dhe aktorët më të shquar  i kinematografisë shqiptare është ndarë nga jeta. Regjisori Muharrem Fejzo ka humbur betejën me koronavi...
Ndahet nga jeta Bashkim Kopliku, zëvendëskryeministër, ministër, politikan i shquar.
Covid-19, i ka kushtuar jetën një tjetër figure të njohur të vendit tonë. Së fundmi ka ndërruar jetë i prekur me COVID-19, ish-zv/kryeministri d...
Ditëlindja e një heroine njerëzore/ Rama dhe Manastirliu urojnë Najada Çomon, shefe e Spitalit Infektiv.
E gjendur në ambientet e punës, shefja e Spitalit Infektiv, doktoreshë Najada Çomo, një ndër figurat kyçe të përballjes së sistemit shëndetësor me...
Ilir Meta prapë i dehur: ‘Kuqezinjtë e Shqipërisë dhe gratë bjelloruse janë të papara…
Kryeministri Edi Rama e ka quajtur Ilir Metën president opozitar që del i dehur shpesh herë në intervista televizive. Para se të futej në stadi...
ARRESTOHET DEPUTETI DHE GAZETARI MILAIM ZEKA
Prokuroria Themelore në Prishtinë ka lëshuar urëdhrin për arrestimin e deputetit të  Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka për shkak të kërcënimit të p...