Partia Demokratike ka depozituar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, kërkesën për të marrë pjesë në zgjedhjet e 25 qershorit dhe në zgjedhjet e pjesshme në Kavajë.

Gjatë orëve të mbetura deri nesër në mbrëmje, Basha duhet të mbyllë negociatat me të gjithë aleatët e tjerë veç Nard Ndokës dhe Dashamir Shehit me të cilët e zyrtarizoi sot.

Më pas ai do të hartojë edhe listën përfundimtare të kandidatëve për t’ia dërguar KQZ­së.

Veritas.com.al/