Armët e reja të Trump: Pesë të rinj nga ish-stafi i Shtëpisë së Bardhë po ngrenë zyrën e tij në Mar-a-Lago
 Rob Crilly, Korrespondent i White House   Pesë të rinj nga stafi kanë ndjekur ish-Presidentin Donald Trump nga Shtëpia e Bardhë në Fl...
Trashëgimia e vërtetë e Presidentit Trump do të jenë idetë e tij transformuese
JOHN NOLTE Falë Presidentit Trump, Partia Republikane që ai trashëgoi është shndërruar në diçka pafundësisht më të mirë përmes ideve dhe parime...
Pollak: Ku shkojnë mbështetësit e Trump nga këtu?
JOEL B. POLLAK Presidenti Donald J. Trump mbyll presidencën e tij të Mërkurën si një hero tragjik. E meta fatale që e bëri atë të suksesshëm - ...
FOTO: Federalet ndërtojnë mure në D.C. për murin anti-kufitar Joe Biden dhe Kamala Harris
JOHN BINDER Qeveria federale ka ndërtuar mure sigurie dhe rrethime në Uashington, DC, në pritje të inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe B...
Zyrtari i Biden u thotë karvanëve të emigrantëve: ‘Tani nuk është koha’ për të ardhur në SHBA.
-'Situata në kufi nuk do të transformohet brenda natës,' thotë zyrtari Një karvan emigrantësh që lëviz nga Hondurasi drejt kufirit të SHBA i bë...
Inaugurimi I Joe Bajden do të ketë ndryshime: Udhëtimi në Amtrak u anulua për shkak të shqetësimeve të sigurisë
-Ekipi i Biden ka sjellë një ish-këshilltar për sigurinë e vendit nga administrata Obama për udhëzime në lidhje me inaugurimin dhe ngjarjet e ngja...
Jon Voight bën thirrje për tu ‘çuar dhe shikuar një të ardhme më të mirë’
  JOSHUA KLEIN Aktori fitues i Çmimit Oscar, Jon Voight, postoi një video të fuqishme dhe ngritëse të Shtunën duke iu drejtuar kombit, ...
Washington Post: Demokratët ‘të zymtë’ rreth GOP Populist në 2024
  NEIL MUNRO Demokratët morën Joe Biden në Shtëpinë e Bardhë por janë të alarmuar nga fuqia politike e platformës ekonomike populiste t...
Muaji më i gjatë për Shtetet e Bashkuara
Roberto Vivaldelli Shkurti i 2020 ishte një muaj që nuk mund ta harrojme kurrë. Ishte 21 Shkurt, në fakt, kur një infektim i parë i SARS-CoV-2 ...
SHBA/ Gjykata e Lartë bllokon guvernatorin e Nju Jorkut, Cuomo. Barrett luajti rolin kryesor
  Gjykata e Lartë e SHBA të Mërkurën në mbrëmje bllokoi Guvernatorin e Nju Jorkut Andrew Cuomo që të vendoste prapa rreptë të pjesëmarrjes...