Muaji më i gjatë për Shtetet e Bashkuara
Roberto Vivaldelli Shkurti i 2020 ishte një muaj që nuk mund ta harrojme kurrë. Ishte 21 Shkurt, në fakt, kur një infektim i parë i SARS-CoV-2 ...
SHBA/ Gjykata e Lartë bllokon guvernatorin e Nju Jorkut, Cuomo. Barrett luajti rolin kryesor
  Gjykata e Lartë e SHBA të Mërkurën në mbrëmje bllokoi Guvernatorin e Nju Jorkut Andrew Cuomo që të vendoste prapa rreptë të pjesëmarrjes...
Pollak: Trump, si gjithnjë, po lufton ashtu siç premtoi.
  JOEL B. POLLAK   Presidenti Donald Trump po bën pikërisht atë që u premtoi mbështetësve të tij se do të bënte, duke luftuar p...
Republikani Aderholt parashikon se Republikanët do të fitojnë mazhorancën e Dhomës në 2022
Nga: JEFF POOR   Gjatë një interviste Rep. Robert Aderholt (R-AL) paraqiti perspektivat për Partinë Republikane, veçanërisht pasi GOP b...
Amerikanët nuk janë gati që të shtojnë Marksin dhe Leninin krah etërve të kombit / Justin Haskins
-Shumica e amerikanëve nuk janë të gatshëm të shtojnë Karl Marks dhe Vladimir Lenin në malin Rushmore ku ndodhen monumentet e etërve të kombit, dh...
Plaçkitësit në Filadelfia bastisin dyqanet, sulmojnë reporterin gjatë natës së dytë të kaosit
-Policia dhe zyrtarët e qytetit lëshuan deklarata të shpejta pas incidentit dhe premtuan një hetim- Protestat u kthyen të dhunshme në Filadelfi...
MOMENT HISTORIK/ Amy Coney Barrett betohet si gjyqtare e Gjykatës Supreme në Shtëpinë e Bardhë
  -Konfirmimi i Barrett çimentoi një shumicë konservatore në Gjykatën e Lartë- Gjykatësja Amy Coney Barrett, vjen me konfirmimi e saj p...
Trump e quan familjen Biden ‘ndërmarrje kriminale’ mes brohoritjeve në tubimin e Nevada-s
Trump organizoi tubimin 'Make America Great Again' në Nevada. Presidenti Trump sulmoi si "ndërmarrje kriminale" familjen e  kandidatit demokrat Jo...
Barrett impresionon duke iu përgjigjur pyetjeve të një dite të tërë pa përdorur shënime
Pas orësh përgjigjesh për pyetjet mbi filozofinë e saj ligjore dhe duke kujtuar gjykimet e saj dhe të gjykatave të tjera, senatori John Cornyn, R-...
Seanca dëgjimore e Amy Coney Barrett vazhdon pas ditës së parë të tensionuar
  Seanca për konfirmimin në Gjykatën Supreme të gjykatëses Amy Coney Barrett filloi të hënën me demokratët që përpiqen ta përshkruajnë atë si një k...