Dhoma e Përfaqësuesve voton paketën historike të ndihmës së koronavirusit
  SEAN MORAN 27 Mars 2020 Dhoma miratoi një projekt-ligj thelbësor për lehtësimin e emergjencës të Premten pasdite që do të sigurojë...
SHBA: Fatura e ndihmës për koronavirusin përfshin 3,000 dollarë për familje, 4 trilion dollarë likuiditet për Fed
Reuters Mars 22, 2020, UASHINGTON (Reuters) - Projekt-ligji për lehtësimin ekonomik të koronavirusit që po finalizohet nga Kongresi Amerikan d...
Presidencialet në SHBA/ Biden shkatërron Sanders në primaret në Florida, Illinois, Arizona
Joe Biden pushtoi një raund tjetër të kontesteve të pasura me delegatë ditën e martë - duke fituar në Florida, Illinois dhe Arizona - duke çimentuar...
Të 50 shtetet e SHBA-së preken nga koronavirusi
Koronavirusi ka prekur të 50 shtetet e SHBA-së, pasi Virxhinia Perëndimore ka raportuar tashmë rastin e saj të parë. Duke njoftuar për pacienti...
COVID- 19/ Në SHBA ka mungesë testesh, nga 2.4 milion që duhen ka vetëm 800 mijë.
Ndërsa numri i përgjithshëm i rasteve të koronavirusit në Sh.B.A u ngjit në 1.325 të enjten, me gati 40 vdekje në mbarë vendin, shumë zyrtarë shte...
Primaret e Michiganit mund të bëhen ose të vdesin për fushatën e Bernie Sanders
Duke nënvizuar atë që është në lojë për ofertën e tij në Shtëpinë e Bardhë kur Michigani dhe pesë Shtete të tjera zhvillojnë kontestet për nomin...
Bill Klinton thotë se çështja Lewinsky ishte për të “menaxhuar ankthet”.
  AFP, 6 Mars 2020 New York (AFP) - Bill Klinton tha se kishte pasur një lidhje me Monica Lewinsky-n për ta ndihmuar atë të menaxhonte ...
Pierce Bush, i pari Bush, në dekada, që humb garën në Teksas.
Nga: SEAN MORAN Republikani Pierce Bush, nipi i ish-Presidentit George H.W. Bush, u vendos në vendin e tretë në primaret e distriktit  kongresi...
Mike Bloomberg tërhiqet: ‘Humba, por mbetem me sy drejt fitores së tjetrit’.
Nga: JOSHUA CAPLAN Ish-kryetari i Bashkisë së Nju Jorkut, Mike Bloomberg të Mërkurën u largua nga primaret presidenciale Demokrate dhe mbështet...
SI SHKOI “SUPER TUESDAY’’?
Nga: Francesco Boezi Super Tuesday e 2020 ka filluar të tregojë një histori që mund ta çojë Joe Biden drejt fitores në zgjedhjet e primareve. "...