Republikanët McCain, Romney, dhe Rubio përkrahin lëvizjen e majtë në Charlottesvile.
Siç tha Auric Goldfinger në rolin e James Bond se “Një herë ashtu ndodh, herën e dytë është koincidencë. Herën e tretë është vepërarmiku". Të m...
Të dy presidentët Bush, babë e bir, i sulen Trumpit për fjalët mbi Charlottesville
Ish presidentët George HW Bush dhe George W Bush, babë e bir, i kanë bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që të kundërshtojnë "fanatizmin racial, an...
Në Baltimore zhvendosen katër statuja të Konfederatës në errësirën e natës.
Duke spastruar vjedhurazi historinë, në qytetin  e Baltimores janë zhvendosur katër statuja të memorjes së Konfederatës nga pasuria e qytetit nën ...
Shkatërrimi i monumenteve të Luftës Civile, tjetri në listën e liberalëve: Skalitjet e heronjve në Memorialin e Malit të Gurtë.
Pas dhunës që shpërtheu në Charlottesville të Virginia mbi tentativën për heqjen e monumentit të gjeneralit të Luftës Civile, Robert E. Lee, prote...
Charlottesville: Shpallet gjendja e emergjencës para demonstratave të të djathtëve ekstrem në SHBA.
Zyrtarët e Charlottesville në Virginia të Shteteve të Bashkuara  kanë shpallur gjendjen e emergjencës para një marshimi shumë të madh nga nacional...
Susan Rice kërkon nga Donald Trump që të ‘tolerojë armët bërthamore në Korenë e Veriut’.
Ishj këshilltare për Sigurinë Kombëtare e Presidnetit Obama, zonja Susan Rice,i kërkon presidentit Donald Trump që ta pranojë Korenë e Veriut si f...
Shumica e amerikanëve pro- përdorimit të trupave në konflikt nëse Koreja e Veriut pushton Jugun.
Një sondazh i ri i 'The Chicago Council on Global Affairs' tregon se më shumë se 60 për qind e amerikanëve mbështesin përdorimin e trupave amerika...
Ryan poston një video, ku thotë: “Është koha për Murin”. VIDEO
Në një video prej 30 sekonda, kryetari i Senatit Republikan, Paul Ryan (R-ËI) gjatë vizitës së kufirin e Shteteve të Bashkuara që postoi online të...
Trump i përgjigjet Koresë së Veriut me një spektakël ushtarak në qiellin e saj. VIDEO
  Shtetet e Bashkuara njoftoi se ka kryer me sukses provën e sistemit anti- raketë dhe ka fluturuar me bombardues B-1 mbi gadishullin Kore...
Kalifornia nis mbledhjen e firmave për të drejtën e shkëputjes nga SHBA.
Për herë të dytë në më pak se dhjetë vjet, CalExit në Kaliforni do të mbledhë firma për të drejtën e shkëputjes nga Shtetet e Bashkuara. Sipas ...