Video e komike e NATO-s e ndarë nga kryeministri/ Nga Macron e Biden deri te Rama me automatik në dorë
Mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi Rama ka ndarë në “facebook”  një video komike nga Samiti i NATO-s  ku shfaqen të gjithë liderët me vitin kur s...
SHBA për Vulin: Njeri i Rusisë/ Sanksionohet kreu i shërbimeve sekrete serbe
Drejtori i Agjencisë për Siguri dhe Informacion i Serbisë (BIA), Aleksandar Vulin, është futur në listën e sanksioneve amerikane. Kështu bëri t...
Samiti i NATO-s/ Rama flet për Ballkanin: Me Kosovën e Serbinë po merret BE, problem janë grupet kriminale në veri
Presidenti i SHBA-ve ka folur në samitin e NATO-s për situatën në Ballkanin Perëndimor. Kryeministri Edi Rama tha se pasi kësaj teme iu dha rëndës...
Turqia heq veton/ Stoltenberg: Erdogan do të mbështesë anëtarësimin e Suedisë në NATO
Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg tha të hënën se Turqia ka pranuar të mbështesë anëtarësimin e Suedisë në aleancën ushtarake. Stoltenberg, Erdogan...
Çfarë pritet të ndodhë sot në Samitin e NATO-s
Sot dhe nesër (11 dhe 12 korrik), udhëheqësit e shteteve anëtare të Organizatës së Traktatit të Atlantikut Verior (NATO) do të takohen në Vilnius ...
Veriu i Kosovës/ ‘Nëse palët nuk pranojnë planin e BE-së mund të ketë një krizë edhe më të madhe’: Escobar
Emisari i Shteteve të Bashkuara në bisedimet Kosovë-Serbi Gabriel Escobar në një intervistë për Televizionin e Kroacisë (HRT) ka thënë se Josep Bo...
Escobar: Kurti duhet të bindet, të përmbushë kërkesat evropiane dhe amerikane
I dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, një ditë më parë ka qenë në Dubrovnik ku dhe ka komentuar situatën e fun...
Kokaina në Shtëpinë e Bardhë, reagon Biden
Presidenti amerikan, Joe Biden tha se Shërbimi Sekret duhet të përcaktojë se si është futur kokaina në Shtëpinë e Bardhë. Agjentët e Shërbimit ...
Clinton mesazh Kurtit: Ndalo çmendurinë, shtrij dorën e paqes!
Jam pa fjalë, mendoj që po të kisha një gjykim shumë të shëndoshë nuk do të thoja asgjë. Jam vërtetë pa fjalë! Kryeministër, ministra, zyrtarë të...
Clinton në Tiranë, Rama: Mori vendimin historik për çlirimin e Kosovës, përcaktoi rrugëtimin e Ballkanit në të ardhme
Kryeministri Edi Rama në fjalën në nder të presidentit të SHBA, Bill Clinton tha se ai mori vendimin historik për çlirimin e Kosovës nga forcat se...