“Kemi për detyrë të ndihmojmë Ukrainën dhe ukrainasit”, Rama: Bota po kalon në rrezik
    Kryeministri Edi Rama ka bërë thirrje në Këshillin e Sigurimit në OKB, që të gjitha vendet të ...
Rama nis kryesimin e Këshillit të Sigurimit të OKB me seancën e debatit për Ukrainën dhe…!
Këshilli i Sigurimit është nis mbledhjen e saj nën drejtimin e Kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama, që ka presidencën. Kjo mbledhje do t’i...
Lavrov dhe Zelensky në një tryezë/ Presidenti ukrainas: Nëse Trump e di formulën si ndalohet lufta, të na e thotë!
Ministri i Jashtëm i Rusisë, Serghei Lavrov ka mbërritur në Nju Jork ku do të marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. ...
SHBA mbështet Lajçak përballë akuzave të Kurtit: ‘Jemi në të njëjtën linjë me përfaqësuesin e BE’.
Shtetet e Bashkuara i dalin në krah të dërguarit të Posaçëm të Bashkimit Europian, Mirslav Lajçak, pasi kryeministri Albin Kurti e akuzoi se është...
Vritet kandidati në zgjedhjet presidenciale të Ekuadorit Fernando Villavicencio. Bëri fushatë kundër korrupsionit dhe bandave.
Kandidati në zgjedhjet e ardhshme presidenciale të Ekuadorit, i cili bëri fushatë kundër korrupsionit dhe bandave, është qëlluar për vdekje në një...
Trump del sot para gjykatës. Akuza: Ndërhyri në zgjedhjet e vitit 2020
Donald Trump pritet të dalë sot para një gjykate në Uashington për t’iu përgjigjur akuzave për komplot për ndërhyrje në zgjedhjet e 2020-ës. Dy...
SHBA vlerëson rolin e Ramës për Kosovën/ Escobar: Shqipëria partnere solide në inkurajimin e uljes së tensioneve
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës vlerësojnë Shqipërinë për rolin që pasur për të garantuar paqen dhe sigurinë në rajon. I dërguari i posaçëm ...
Escobar ankohet në Kongres për Kurtin: Jam përpjekur ta bind që ta shikojë SHBA si partner kryesor
Mungesa e dëshirës nga qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti për të bashkëpunuar me aleatët ndërkombëtarë, ka qenë një ndër ankesat kryesore të dërguari...
Escobar sot raporton para Kongresit amerikan për situatën në Kosovë
Emisari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, sot (e martë) do të paraqes para Kongresit amerikan një raport për zhvillimet e derit...
SHBA: Ukraina së shpejti do të përdorë bombat thërrmuese
“Nëse ende nuk e ka bërë tashmë, Ukraina do të përdorë bomba thërrmuese në orët dhe ditët e ardhshme”. Kështu tha në një intervistë ...