Mbërrijnë sanksionet e Bashkimit Evropian për Kosovën: Refuzim takimesh, ngrirje e marrëveshjes së Stabilizim-Asocimit dhe pezullim fondesh
Komisioni Evropian i ka dërguar zyrtarisht qeverisë së Kosovës listën e sanksioneve që BE i vendos Kosovës lidhur me mungesën e vullnetit për depë...
BE pro konferencës Kosovë-Serbi, Rama: Rajoni s’mund të merret zvarrë për një konflikt të kotë! Ballkani i përket ‘Berlinit’, jo ëndrrave të Kremlinit
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se edhe Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel ka mbështetur idenë e një konference të nivelit të lart...
KE mbështet idenë e Ramës: Konferencë ndërkombëtare për Kosovën dhe Serbinë
Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, mbështeti idenë për një konferencë ndërkombëtare për Kosovën dhe Serbinë, me qëllim uljen e tensi...
Gjykata e Londrës rrëzon qeverinë britanike për azilkërkuesit:’Dërgimi i emigrantëve në Ruanda, i paligjshëm!’
Gjykata e Apelit në Londër ka mendimin se politika e qeverisë britanike për të dërguar azilkërkuesit në Ruanda është e paligjshme, raporton BBC. ...
“Në Kosovë rrezikohet përplasje e armatosur”/ Rama: I kam kërkuar Macron e Scholz të ndërhyjnë
Kryeministri Edi Rama në konferencën e kësaj të premte ka komentuar situatën në veri të Kosovës ku i ka bërë sërish apel Serbisë për të liruar 3 p...
Eva Buzo është nisur me not nga Otranto për në Vlorë, shqiptarja bëhet e para grua që merr iniciativën
Eva Buzo ka nisur ditën e sotme aventurën e saj të përshkimit me not të distancës nga Otranto e Italisë në Vlorë. 35-vjeçarja shq...
Tensionet në veri të Kosovës/ Borrell fton urgjentisht Kurtin dhe Vuçiç në Bruksel
Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka konfirmuar se ka ftuar në një takim urgjent kryeministrin e Kosovës, Al...
Për italianët Ksamili, Saranda e Vlora lënë pas Spanjën dhe Portugalinë
Shqipëria është kthyer në destinacionin më të preferuar të italianëve për pushimet verore jashtë vendit të tyre. Lajmi është bërë i ditur nga një ...
Përplasjet në veri/ Media gjermane, shuplakë Albin Kurtit: ‘Kosova jashtë loje!’
Kurti humb mbështetjen e perëndimorëve edhe pse frika e qeverisë së Kosovës nuk është aq pa bazë. Mediat gjermanishtfolëse rreth zhvillimeve të ...
Greqia në dyer të Interpolit: Ndihmë për hetimin e mbytjes së emigrantëve
  Autoritetet greke të zbatimit të ligjit i kanë kërkuar autoritetit policor evropian, Europol, për mbështetje në hetimin e tyre për katas...