VIDEO/Biografia e Jackie Kennedy premton të jetë Filmi i vitit.
Nga Katia Fache/ -I hyjnizuar në Festivalin e Venecias dhe në Festivalin ndërkombëtar të Torontos- Nëse cilësia e filmit i lidhet pa dyshim...
Obama paralajmëron Luftën e Tretë Botërore dhe Luftë Civile.
(FOTO: Obama arrin në Athinë) Presidenti akoma në detyrë i SHBA, Barack Obama  që nga Athina, botën dhe Amerikën,mbi rritjen e populizmit që- s...
Shpërthim me eksploziv në një makinë në shëtitoren e Durrësit, hamendjet shkojnë te zyrtarët e shtetit
 (FOTO: Makina policie në kërkim të autorit të shpërthimit) Vetëm pak më parë, as një orë, në shëtitoren kryesore të Durrësit që mban emrin “Ta...
Profesor Et’hem Ruka shkruan një letër: “Unë hajduti i pikturave të Ramës!”
Duket si titull libri ose filmi, por në fakt është veç një letër publike që ka shkruar Prof. Et’hem Ruka, ish deputet i PS dhe ministër i Arsimit ...
Fjalimi i Presidentit Trump për ndryshimin e Amerikës dhe të botës, për “tharjen e kënetës”/ VIDO
  Presidenti i zgjedhur mban fjalimin pë Establishmentin e ri politik te Amerikes. Dëgjojeni, nuk ka fjalë që e shpjegon, veç të dëgjohet. ...
Lot, trëndafila dhe përqafime: Hillary Clinton në ditë zie për humbjen!
Nga CHARLIE SPIERING/ -John Podesta qante pa pushim. Bill Clinton vetëm qante. Hillary Clinton përqafonte anëtarët e ekipit të saj që përjetoni...
Eriola Pirra në “Marian Goodman Gallery” New York zbulon autokratin prapa piktorit Rama
  Nga Galeria  e famshme e Artit në New York, “Marian Goodman Gallery”, është shpërndarë një video- lajm mbi konferencën e Shtypit të krye...
George Sorros qëndron pas protestave anti- Trump në Amerikë
(FOTO: Pllakat me portretin e George Sorros dhe pas tij protestues të tij,  marrw nga "The FREETHOUHGTPROJECT.COM) Washington, D.C. – Lëvizja  ...
Shuhet artisti legjendar Leonard Cohen./ VIDEO
Zëri gërryes i Leonard Cohen, mjeshtër i pashok i muzikës, poezisë dhe ndjenjave njerëzore, nuk do të jehojë më i gjallë. Simboli i një brezi p...
VIDEO/ Trump kundër Kosovës? Këtë e thanë serbët. Por ja çfarë thotë Donald Trump
(FOTO: Donald Trump në studion e CNN, me Larry King) Gjatë një emisioni në studion e CNN, me moderatorin e njohur Larry King, vetë Donald Trump...