Donald Trump në një konferencë shtypi “të rrallë” për media në New York.
(FOTO: Donald Trump sot në Konferencë)/ Presidenti i zgjedhur Donald trump sapo përfundoi konferencën e tij për mediat në New York. Hera e parë...
Barack Obama, me lot në sy, bën nderime para Michelle. VIDEO
  Presidenti Barack Obama ka bërë nderime për gruan e tij dhe vajzat në fjalimin e lamtumirës në Chicago. Presidenti i parë me ngjye në...
Gjysma e grave gjermane ndjehen të pasigurta në lagjet e qytetit të tyre.
Afërsisht gjysma e grave gjermane tani ndjehen të pasigurta në lagjet e tyre, ka zbuluar një studim. Ato kur dalin natën nga shtëpia  janë të deet...
“Ekip i Ëndrrës”, thotë Sean Spicer për ekipin e Trump. “Kabineti më i talentuar në historinë moderne”, thotë ai.
Sekretari për shtypin, që po vjen,  i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, inë një intervistë ekskluzive me Breitbart News, tregon detaje se si admini...
Hije dyshimi mbi arrestimin e Haradinajt: Ish–shefi i shërbimit sekret francez: Hashim Thaçi është agjent i yni.VIDEO
  (FOTO: Ramush Haradinaj dhe Hashim Thaçi)/   ______ (Që nga dita kur është ndaluar Ramush Haradinaj nga Policia franceze d...
ODISEA ANDREA MBETI PA EMRIN E TIJ, QUHET THJESHT BURRI I GJYQTARES SË KORRUPTUAR. DJE U DORËZUA.
  (FOTO: Odisea dhe Majlinda Andrea)/ Në publik i mbeti emri "burri i Majlinda Andreas" që ditën që "u kap" në korrupsion. Po e përmend...
Deri më 20 Janar nën pushtetin e minus gradë. Ironia: “Lum kush të rrojë…”
/Nga: Veritas.com.al/ Temperatura të ulëta si këto që po përjetojmë, do të jenë me ne deri më 20 janar. Deri atë ditë çfarë do të ndodhë. Po sh...
1.5 milion të devotshëm të Jezu Krishtit mblidhen në procesionin e Manilas. FOTO
Rreth 1.5 milion të devotshëm të Krishtit janë mbledhur për procesionin e madh të Katolikëve Roman i cili zhvillohet në Manila Çdo vit statuja ...
I ftohti polar po kalon pa fatkeqësi të mëdha. FOTO
Nga Laert Skiro/ I ftohti i egër që ka mbërthyer vendin tonë nga jugu në veri e nga bregdeti në zonat malore ka krijuar të papriturën e madhe. ...
SHTETET E BASHKUARA NË LISTËN KOMBEVE ME PERSEKUTIM TË KRISTIANËVE
Për herë të parë, Shtetet e Bashkuara janë shtuar një liste vjetore të kristianëve të persekutuar në botë dhe ku liria e besimit po bën regres. ...