Mustafaj: Basha nuk është i ngrirë; ai po lëvrin për manipulimin e zgjedhjeve në PD
Ish deputet dhe ministër i Partisë Demokratike dhe kryesuesi i listës së firmëtarëve për dorëheqjen e Bashës nga kreu i PD­, Besnik Mustafaj, beso...
Banderola “Basha ik!” vendoset në Korçë
Pas vendosjes së një banderole ku shkruhej “Basha ik!” në fasadën e selisë së PD Tiranë, sot banderolat me të njëjtin shkrim: “Basha ik!”, janë ve...
Arben Ristani: “Në PD po manipulohen zgjedhjet; Basha shkeli statutin! Të kthehemi në pikën zero”
Nga: Arben Ristani. ‘Me qëllim sqarimin e opinionit publik dhe mbi te gjitha te anëtarësisë se Partisë Demokratike dhe situatës se krijuar se f...
Vasili i LSI jep dorëheqjen ‘për një arsye’. Kryetare do të jetë Monika Kryemadhi.
Kryetari i LSI, Petrit Vasili ka dalë para gazetarëve ku ka njoftuar publikisht dorëheqjen nga posti i kryetarit të LSI, duke parashtruar edhe dis...
EMERGJENCË PËR UJIN NË TIRANË. “FQINJ, TROKIT TE FQINJI….”!
Në ditën më të nxehtë të vitit, sot temperatura ka kapur 40 gradë C, mungon uji në familjet e Tiranës. Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj është ...
LAJM I FUNDIT: Petrit Vasili jep dorëheqjen nga posti
  Sipas burimeve nga brenda LSI, Petrit Vasili jep dorëheqjen nga posti si kryetar i LSI....
Pse kaq shumë konflikte dhe krime brenda familjes?!
Nga: L. Skiro/ Sot në mëngjes ka ndodhur një ngjarje tragjike në familjen e Ali dhe Jenie Likës në Xhafzotaj të Durrësit. Djali i tyre Leo, 29 ...
Grupet kriminale shqiptare kontrollojnë mbi trafikun e drogës në Britani
( FOTO: Mathew Horne, zëvendës drejtor i Përgjithshëm i NCA- Londër)  Sipas një raporti kriminalistik të përpiluar nga Agjencia Kombëtare e Kri...
Pritej Berisha: ”Rruga drejt ringritjes kalon përmes bashkimit dhe jo përmes përçarjes e përjashtimit!”
Nga Sali Berisha/ Te dashur miq, rezultati i këtyre zgjedhjeve është larg atij qe ne te gjithë dëshironim dhe prisnim. Pa asnjë diskutim qe ...
E FUNDIT: Zgjedhjet në PD, më 22 Korrik. Nuk ka shpjegim tjetër.
Në bazë të një vendimi të firmosur sot nga dy nënkryetarët e Partisë Demokratike, Edi Paloka dhe Edmond Spaho, hapet fushata e zgjedhjeve në Parti...