Ales Bialiatski, fituesi i çmimit Nobel për Paqe, ndodhet i burgosur, i arrestuar 25 herë.
Nuk ka gjasa që kësaj radhe të mbërrijnë urimet e Kremlinit, siç ndodhi vitin e kaluar kur u shpërblye gazetari disident rus Dmitry ...
Gjyqtarja që fundosi të drejtën e viktimave të 21 Janarit përjashtohet nga Drejtësia. Ku ta kapësh?, pasuri, integritet e profesion- blozë.
Gjyqtarja e Tiranës, Ariana Caco është shkarkuar nga KPK ditën e sotme. Caco ka qenë pjesë e trupit gjykues së procesit të 21 Janarit. KPK e sh...
Kërkohet Ervis Martinaj. RENEA derë më derë ku ka rekorde kriminale në Shijak.
Forcat RENEA janë duke ushtruar paraditen e sotme disa kontrolle në Shijak. Raportohet se kontrollet po zhvillohen në vende ku dyshohet se mund të...
Komuniteti Politik Europian, liderët e 44 vendeve takohen në Pragë. Rend i ri pa Rusinë
Praga do të jetë qendra e politikës sot dhe nesër, kur 44 udhëheqës europian mblidhen në takimin inaugurues të komunitetit politik europian, p...
Partitë Socialiste Evropiane përjashtojnë Ilir Metën, i anulojnë vizitën në Gjermani: ‘Nuk mund të merrni pjesë në Kongres!’
Aleanca me Sali Berishën, i ka mbyllur një derë Ilir Metës në arenën ndërkombëtare. Për shkak të koalicionit dhe partneritetit me Sali Berishën, n...
Komuniteti Politik Europian, liderët e 44 vendeve takohen në Pragë. Borrell: Rend i ri pa Rusinë
Praga do të jetë qendra e politikës sot dhe nesër, kur 44 udhëheqës europian mblidhen në takimin inaugurues të komunitetit politik europian, p...
Rama fjalim në Komunitetin Politik Evropian: ”Ide e lindur në kohë krizash, por jo më kriza!’.
“Nuk është ide e re, por rilindje kur ka kohë krizash dhe shpresojmë mos të kemi kriza të tjera”. Kështu është shprehur Kryeministri i Shqipëri...
Çfarë është Komuniteti Politik Evropian. Sot në Pragë liderët e 40 shteteve
Më shumë se 40 liderë evropianë priten të mblidhen këtë të enjte të 6 tetorit në Pragë për takimin inaugurues të Komunitetit Politik Evropian. ...
46 vjeç, i dyshuar për veprimtari kriminale, posedonte 3 apartamente, 2 vila e 5 makina luksoze’, i sekuestrohet 3.5 mln euro pasuri.
Një 46-vjeçari i identifikuar si Albert Topuzi i është sekuestruar pasuria me vlerë rreth 3.5 milionë euro pasi dyshohet se janë përfituar nga vep...
Lista e hakerave me emrat e ministrave, Rama në Kuvend i drejtohet opozitës: Bëjnë ‘hajgare’ hakerat me ju!
‘E pavërtetë nga fillimi deri në fund’, ky ishte komenti i Kryeministrit Rama nga Kuvendi lidhur me emrat e 2 ministreve dhe një ish ministreje në...