Një kazino te “21 Dhjetori” grabitet me pistoletë lodër
Një kazino është grabitur mesditën e sotme në zonën e “21 Dhjetorit” në Tiranë. Sipas policisë grabitësi ka përdorur një pistoletë lodër. Ai ka kërcënuar punonjësit e kazinosë duke marrë xhiron ditor...
Basha takohet me Metën 30 minuta para se Rama të dalë në TV
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, dhe kryeparlamentari Ilir Meta janë takuar sërish sot në mesditë për të diskutuar rreth bisedimeve për reformën në drejtësi. Takimi mes tyre zhvillohe...
Lu në protestën e organizatës së Soros: Pasoja të rënda për deputetët që nuk votojnë reformën
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Lu i është bashkuar paraditen e sotme protestës së organizatës së financuar nga miliarderi amerikan George Soros. Në protestën e zhvilluar par...
Rama eBasha mbërrijnë në Kuvend për takimin e therritur nga Meta
Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha kanë mbërritur në Kryesinë e Kuvendit për të marrë pjesë në takimin e therritur nga kryetari i Kuvendit Ilir Meta. Në Kryesi nd...
Konfirmohet takimi/ Rama-Meta e Basha mbyllen në Kryesinë e Kuvendit në orën 16:00
Konfirmohet takimi i orës 16:00 mes kryeministrit Edi Rama, kryeparlamentarit Ilir Meta dhe kreut të opozitës Lulzim Basha. Takimi do të mbahet në Kryesinë e Kuvendit, por pa pjesëmarrjen e dy ambasa...
Artan Henaj dhe Enkelejda Zaçe, dy shqiptarët e arrestuar në Francë pasi i shitën armën terroristit të Nisës
Artan Henaj dhe Enkelejda Zaçe janë dy shqiptarët e arrestuar në Francë për arsye se i kishin shitur terroristit që vrau 84 vetë një pistoletë. Emrat e tyre bëhen të ditur nga mediat franceze. A...
Meta, Rama, Basha, Vlahutin dhe Lu mbyllen tek kryesia në orën 16:00
Krerët e tre partive kryesore dhe dy ambasadorët Lu dhe Vlahutin takohen sot në orën 16;00 në Kryesinë e Kuvendit. Burime nga mazhoranca njoftojnë se takimi është paracaktuar tashmë, me qëllim diskuti...
3 vjet burg për Spiro Kserën
Prokuroria ka kërkuar dënimin me 3 vjet burg për Spiro Kserën. Ish -ministri i Punës dhe Çështjeve Sociale akuzohet për vjedhje duke shpërdoruar detyrën. Ai u arrestua më 29 janar të këtij viti ...
Vlahutin dhe Flankeshtajn takojnë Edi Ramën në kryeministri
  Ambasadorja e BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin ishin në një takim me kryeministrin Edi Rama, mëngjesin e sotëm. Takimi zgjati rreth 1 orë, ndërsa reforma në drejtësi ka qenë çështja kryesore...
Shkurt, çfare ndodhi ne Nice
Nisë, ora 23.00. Një kamion vërsulet mbi turmën në “Shëtitoren e Anglezëve” Bilanci, sot, në orën 07:30: Të paktën 84 viktima. 18 persona janë në g...