ORË PAS ORE ME ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Dy sondazhe kombëtare e tregojnë Trump më përpara Clinton
Dy sondazhe kombëtare, që po vazhdojnë, e tregojnë Donald Trump që kryeson mbi Hillary Clinton nga 1 deri 5.6 ikë- sipas vëzhgimeve të fundit. ...
Meteorologët na njoftojë për stuhi shiu; akoma- diell në Tiranë
Ekspertët e parashikimit të motit vazhdojnë të dërgojnë njoftime se “do të kemi reshje dhe stuhi shiu”, ndërsa rrezet e diellit dominojnë në Tiran...
ORË PAS ORE ME ZGJEDHJET NË AMERIKË/ FBI ndërhyn në momentin nervor, Trump akuzon për “paligjshmëri”.
Donald Trump e ka akuzuar FBI-në për “paligjshmëri” , edhe një herë tjetër shfajësoi rivalen Hillary Clinton për “veprimin kriminal” ndaj emaileve...
ORË PAS ORE ME ZGJEDHJET NË AMERIKË/ FBI liron Hillary Clinton nga akuzat kriminale
Hillary Clinton po shkon drejt ditës finale në një garë shumë të ngushtë me kandidatin Republikan, Donald Trump. E hëna që është dita e fundit erd...
HAP PAS HAPI ME ZGJEDHJET AMERIKANE/ Të dy kandidatët sot mbyllin fushatën në shtetet cruciale
  Të dy kandidatët, Hillari Clinton dhe Donald Trump, sot e Dielë, po zhvillojnë nj fushatë të fortë në shtetet e lëkundura, përfshirë Ohi...
HAP PAS HAPI ME ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Sot Trump mbyll fushatën me vizitën në shtatë shtete
DENVER, Colorado — Të Dielën, kandidati Republikan, Trump, do të vizitojë shtatë shtete, duke mbajtur pesë mitingje në një vrapim maratonë, ku ...
HAP PAS HAPI ME ZGJEDHJET NË AMERIKE/ Mesazhi i fundit i fushatës së Trump në TV
  Donald Trump, kandidat Republikan, mbajti mesazhin e minutave të fundit në TV. Mes tjerash ai tha: “E vetmja gjë që mund të ndaloj...
Video/JULIAN ASSANGE, WIKILEAKS/ INTERVISTA E PLOTË ME JOHN PILGER, MBI SEKRETET E AMERIKËS
https://youtu.be/_sbT3_9dJY4     Intervista e plotë/ Sot në mëngjes bota u zgjua me nje lajm të premtuar nga Julian Assange. Ai foli për emailet e Hillary Clinton dhe për sekrete...
ORË PAS ORE ME ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Trump duket në rrugë drejt Presidencës
(FOTOT: Në një studio të BBC News) Me këtë titull paraqiten sot lajmet e BBC mbi zgjedhjet në Amerikë. Më poshtë BBC shkruan se “Trump po tund ...
ORË PAS ORE ME ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Julian Assange i WikiLeaks: “Donald Trump nuk do të lejohet të fitojë!”
  Në intervistën e famshme të publikuar mbrëmë në gjithë botën, që themeluesi dhe kryeredaktor i WikiLeas, Julian Assange i dha gazetarit ...