Basha: Pas 8 Dhjetorit nuk ndalen protestat për të rrëzuar qeverinë 
Kreu i PD-së, Lulzim Basha është shprehur se në 8 dhjetor do të nisë një protestë pa ndalim. Sipas kreut të PD-së, kjo datë ka simbolikën e saj, por ë...
Rama kërcënon opozitën, si në Kosovë
Që nga qyteti i Beratit ku u krijua qeveria e patë komuniste, kryrmimistri socialist Rama, kërcënoi opozitën se ka më shumë krimonelë se maxhoranca. K...
Frikë në Korçë nga shkrimet e ISIS
Disa mbishkrime janë vënë re në lagjen 10 të qytetit të Korçës, ndërkohë që banorët shprehen të shqetësuar e të frikësuar për këtë situatë. Mbishkrime...
Arrestohet efektivi i Gardës, qëlloi me armë pranë ambasadës amerikane
Një efektiv i Gardës së Republikës është arrestuar mbrëmjen e së dielës. Sipas policisë, Indrit Tolla qëlloi me armën e shërbimit pranë ambasadës ame...
Tiranë / Policia arreston një punonjës të SHISH-it
Policia e Tiranës ka arrestuar një punonjës të Shërbimit Informativ Shtetëror. Sipas njoftimit zyrtar, në pranga ka rënë Arian Ulqinaku, 45 vjeç, banu...
Reagon Hashim Thaçi: Opozita keqpërdori flamurin kombëtar, po na rrezikon demokracinë
ZëvendësKryeministri i Kosovës dhe ministri i punëve të jashtme, Hashim Thaçi, ka kritikuar opozitën për përdorimin e flamurit kombëtar për qëllime po...
LAJMI I FUNDIT/ Arrestohet Albin Kurti
Policia e Kosovës ka arrestuar Albin Kurtin, i cili ndodhej brenda selisë së Vetëvendosjes. Kurti u arrestua nga forcat speciale të policisë. Në momen...
Laguna e Patokut, familja Cali reagon pas vendimit të Gjykatës: Na është hequr liria, janë shkatërruar provat 
Familja Cali ka reaguar pas vendimit të djeshëm të Gjykatës së Kurbinit që vendosi masën ‘arrest me burg’ për vëllezërit Gjergj dhe Nikollë Cali, të p...
Spiunohet nga gazetari, Kryeministri Rama kthehet nga Kina me ‘Business Class”
Gjatë kthimit dje nga vizita zyrtare në Kinë, Kryeministri Rama është fotografuar në avion nga gazetari Artan Hoxha duke udhëtuar me ‘Business Class’....
Përplasen dy makina në Thumanë, shkrumbohet automjeti me targa malazeze
Një automjet me targa malazeze është përplasur me një makinë shqiptare rreth orës 10:30 të së shtunës në autostradën Fushë Krujë-Milot, në vendin e qu...