Tereza May mund të konfirmohet si lidere e Konservatorëve në Angli
Nga Estelle Shirbon/ Reuters Theresa May është e vetmja që mbetet kandidate si lidere e re e Partisë Konservatore në Britani. Procesi formal për konfirmimin e saj  në këtë post si kryetare e komite...
Kimi Raikkonen ri-shënohet për Ferrari në sezonin e vitit 2017
7 Ferrari ka ri-shënuar Kimi Raikkonen, në krah të Sebastian Vettel, për sezonin e vitit 2017. ( Sipas BBC )
PD tërhiqet nga vendet e rezervuara për ti hapur rrugë konsensusit
Partia Demokratike është tërhiqur nga vendet e rezervuara për ti hapur rrugë konsensusit. Prej 17 ditësh demokratët kanë ofruar një propozim të ri sipas rekomandimit 88 të Venecias. Propozimi do të...
Ylli i futbollit të Barcelonës, Messi, dënohet me 21 muaj burg
  Ylli i futbollit të Barcelonës,  Lionel Messi, është dënuar me 21 muaj burg pasi një gjykatë në Barcelona e gjeti fajtor për tri akuza për “...
Oscar Pistorius dënohet me 6 vjet burg për vrasjen e Reeva Steenkamp
  Atleti Olimpik i Afrikës së Jugut, Oscar Pistorius është dënuar me gjashtë vjet burg për vrasjen e të dashurës së tij, Reeva Steenkamp në vitin 2013. Vendimi erdhi pasi dënimi fillestar p...
Grabitje me armë në aeroportin ‘Nënë Tereza’
Një grabitje me armë ka ndodhur mesditën e sotme në aeroportin ndërkombëtar të Rinasit. Mësohet se tre persona me armë dhe të maskuar kanë marrë një sasi të madhe parash në ambientet e brendshme të...
Boris Johnson e përjashton veten nga gara për garën si lider i Konservatorëve
(Sipas BBC) Ish kryebashkiaku i Londrës, Boris Johnson e ka përjashtuar veten nga gara për t’u bërë lider i Konservatorëve dhe kryeministër i Anglisë.   Në një fjalim të mbajtur në Londë...
Merkel nuk shikon ndonjë shans për kthimin e Britanisë nga Brexit
  ( Sipas Reuters) Kancelarja gjermane, Merkel, tha të Martën se ajo nuk shikon ndonjë shans që Britania të mund të kthehet pas nga vendimi i saj për t’u larguar nga Bashkimi Europian. D...
Sulmi në aeroportin “Ataturk” në Stamboll: Numri i të vdekurve rritet në 41, me 239 të plagosur
  (Sipas BBC)   Numri i të vdekurve nga sulmi me armë dhe me bomba vetvrasëse në aeroportin e Stambollit është rritur në 41, 13 nga të cilët janë të me kombësi të huaj, me 239 të pl...
Gjykata vendos: Anjeza Shabani të hetohet në burg
  Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë arrest me burg për Anjeza Shabanin, administratoren e kopshtit ‘Diren’ ku dhunoi fëmijën 3 vjeç. Prokuroria zbatoi kërkesën e Prokurorisë pë...