Artistët peticion Edi Ramës për të mos larguar Ilir Kernin nga TKOBAP
Në peticion thuhet se kanë firmosur mbi 80% të artistëve të Teatrit Kombëtar të Operas, Baletit dhe Ansamblit Popullor. Kërkojnë që Edi Rama të mos pranojë dorëheqjen e Ilir Kernit nga posti i dre...
Deputeti Pollo, kërcënimet e Lu dhe Vlahutin, vija paralele me terroristët
Deputeti i Partisë Demokratike dhe ish-ministri i Inovacionit, në një intervistë për gazetën “Panorama”, flet për procesin e vështirë të Reformës në D...
Nuk ka kërkesë ekstradimi per vëllain e Fatmir Xhafës/ Policia
Pas deklaratës së Partisë Demokratike, ku akuzonte kryeministrin Rama për fshehje të kërkesës  për ekstradim në Venezuelë të vëllait të deputetit so...
Basha ironizon qeverinë për pensionet, edhe “një bukë në muaj”.
Një ditë pas deklaratës së qeverisë “për rritjen e pensioneve”, sot në mëngjes ka reaguar kryetari i Partisë Demokratike (në opozitë), zoti Lulzim...
Profesori shqiptar u arrestua në Turqi per “grushtin e shtetit”. Familjarët nuk dinë gjë për fatin e tij
  Profesori shqiptar Marjus Hoxha u arrestua në Turqi me date 24 korrik i akuzuar per lidhje me grushtin e shtetit. Familjaret e...
Dora Erdogan shtrihet ne Tirane; kerkohen “terroristet” e Gylen
  Ambasadori i Turqisë në Tiranë, Hidajet Bajraktar, në një intervistë dhënë sot për Gazetën Shqiptare, deklaron se qeveria e tij i ka kër...
Ambasada e ShBA është hedhur në një sulm frontal për të bërë 94
Ditët e fundit ambasada e ShBA është hedhur në një sulm frontal për të bërë 94 vota pro reformës në rast se konsensusi për votimin e saj nuk arrihet. ...
Presidenti dekreton ndryshimet kushtetuese për reformën në drejtësi
Kreu i shteti Bujar Nishani ka dekretuar ndryshimet kushtetuese për reformën në drejtësi, që u miratuan me vota unanime në seancën e datës 22 korrik....
Konventa e demokratëve në SHBA bën bashkë Metën, Bashën dhe Majkon
Pas takimeve intensive në Tiranë për arritjen e konsensusit për kalimin e reformës në drejtësi, kreu i Kuvendit Ilir Meta është parë sërish bashkë m...
Perseri terror ne Gjermani; qellohet me arme ne nje spital
Të shtëna me armë raportohen në një spitalin Universitar të Steglitz, në Berlin. Nga raportimet e para gazeta Blid.de shkruan se një mjek është vra...