Hapet plotësisht pista e Aeroportit të Vlorës; punimet hyjnë në fazen e dytë, fluturimi i parë në 2025
Pas 11 muajsh nga nisja e punimeve, vendi ku po ndërtohet Aeroporti  i Vlorës ka marrë këtë pamje. Pista prej 3.2 kilometrash, më e gjata në Sh...
Festa e Halloween kthehet në tragjedi, mbi 140 viktima dhe qindra të plagosur në Korenë e Jugut
146 persona kanë vdekur dhe qindra të tjerë kanë mbetur të plagosur, në një përplasje mes turmave të mëdha që festonin Halloween në një zonë të nj...
Konventa e Partisë së Lirisë/ Meta i vetmi kandidat për kryetar: S’bëjmë garë fiktive
  Në Konventën Kombëtare të Partisë së Lirisë janë miratuar ndryshimet statutore. Pjesë e tyre është Referendumi që mbahet nëse e kërkojnë 500...
Çmenduri në Kodrën e Diellit: Qan një fëmije 3 vjeç, fqinji bezdiset dhe nxjerr armën pa leje, plagoset babai i foshnjës.
Zbardhet ngjarja e rëndë e ndodhur mbrëmjen e së enjtes në zonën e Kodrës së Diellit në Tiranë, ku mbeti i plagosur me armë zjarri Jonian Shehu. ...
Ngre dorën kandidati i parë për kryetar të prokurorisë së SPAK: ‘Jam unë, Adnand Xholi!’.
Është zbardhur kandidatura e parë për garën e kreut të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Sipas medias Prokur...
Vuçiç: Jam pro heqjes së vizave për Kosovën!
Gjatë një konference për shtyp, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit, presidenti Aleksandër Vuçiç u shpreh se mbështet procesin e liberalizimit...
Monika Kryemadhi thirret në SPAK
Ish-kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi është thirrur ditën e sotme në Prokurorinë e Posaçme, SPAK. Kryemadhi është thirrur në SPAK si personi që...
Berisha paralajmëron: Do rrëzojmë regjimin e Edi Ramës me protesta! Po bien sirenat e alarmit
Sali Berisha ka bërë me dije se nga data 12 nëntor do të jetë protesta e radhës e opozitës. “Ka pasur dhe ka një interes të jashtëzakonshëm për...
Genc Pollo dhe Tritan Shehu kërkuan dosjen e Berishës, por ia mbathën kur dëgjuan pseudonimet “Trëndafili” dhe “Sqepari”
Gazetari Adriatik Doçi tregoi në studion e “Euronews Albania” se si mbeti e paverifikuar dosja e Sali Berishës duke risjellë  në vëmendje rrëfimet...
Ambasadorja e BE-së: Jemi ende në bisedime për draftin për amnistinë
Ambasadorja e Bashkimit Europian, Christiane Hohmann i ka ezauruar përgjigjet për amnistinë fiskale. E pyetur nga Euronews Albania për qëndrimi...