Prokurorët i vijnë rrotull Tahirit, krimet e Rënda thërrasin shoferin e dytë
  Prokurorët kanë marrw në pyetje shoferin e dytë të ish-ministrit Saimir Tahiri. Prokurorët që ende nuk e kanë marrë në pyetje vetë Tahirin, ...
Azil/ Shqiptarët- të parët në Francë; 3.5 milionë- 7.630 vetë kërkojnë azil. Afganët- 25.1 milionë, kërkojnë 5.987 njerëz.
Nga: Xhoi Malësia/ 7630 shqiptarë kërkuan azil në Francë gjatë vitit 2017, duke u renditur kështu në vendin e parë. Shtetasit nga Shqipëria kan...
Sot për sot në shtet punojnë vetëm Prokuroria dhe Gjykata.
Nga L. Skiro/ Sikur Prokuroria të prodhonte miell ose fruta, vendi ynë do të ishte kthyer ne eksportues për rajonin. Të tjerët nuk bëjnë asgjë....
Pritet që KQZ të vendosë heqjen e mandatit për dy deputetët. Efekt i ndërhyrjes së ambasadës së SHBA
(FOTO: Sot në KQZ)/ Aktualisht po zhvillohet mbledhja e KQZ për të gjykuar mbi kërkesën e KQZ për heqjen e mandatit të deputetit për dy deputet...
Kryeministri i Kosovës, Haradinaj- pushimet e Vitit të Ri në hotelin më të shtrenjtë në botë.
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pushuar në hotelin “Carlton” në Sant Moritz të Zvicrës. Ky fshat turistik është më i shtrenjti në ...
E shikoni që është përmirësuar cilësia e festimeve?! Atëherë pse sillen qentë ani-eksploziv?…
Megjithëse kanë kaluar gati 24 orë, ende nuk është marrë vesh pse RENEA solli qentë anti- elksploziv për të kontroluar parkimine  nëndhëshëm të Sh...
Qeveritë e Ballkanit ‘e dinë’ se SHBA nuk ka sy këtu. Në fakt ja çfarë ndodhi me Kosovën…
Liderët e Kosovës, prej kohësh po sulmojnë Gjykatën Speciale të ngritur para tre vjetësh, duke kërcënuar se ‘do ta mbyllin’. Gjykata Speciale dhe ...
Naftëtarët erdhën nga Fieri, më këmbë në Tiranë, por nuk mbaruan punë.
Naftëtarët e Fierit dhe Ballshit, nja 200 prej tyre si përfaqësi, janë nisur dje më këmbë nga Fieri drejt Tiranës për të protestuar para Ministris...
Menjëherë pas dreke, dreka shpallet e ndaluar!
Qysh disa ditë para Krishtlindjeve, 25 dhjetor, mediat kishin njoftuar se institucionet shtetërore kishin shpenzuar rreth 600 milionë lek për drek...
Pse kaq i përulur shteti para Florencit?
Nga: L. Skiro/ Duket sikur ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati- shkodran, sot nuk kishte ku të drejtohej dhe prandaj iu drejtua familjes së Flor...