Dy motra lezhjane u vranë nga burri i njërës në Zvicër, nesër lamtumira në Lezhë.
Ky burrë, krejt i ngrirë dhe stoik, pret miq e të dashur për ngushëllime në vdekjen e dy vajzave të tij. Dy vajzat e tij jetonin ‘nëpër botë’ p...
Serbia kërkon zyrtarisht që të jetë pjesë e hetimit mbi vrasjen e Ivanoviq
Serbia ka kërkuar zyrtarisht që të përfshihet në hetimet për vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviq, që u krye dje në Veri të Mitrovicës. Buri...
Vritet Oliver Ivanoviq, lideri i serbëve të Kosovës.
Lideri i Iniciativës Qytetare "Liria, Demokracia, Drejtësia" [SDP] në Kosovë, Oliver Ivanoviq, është sulmuar mëngjesin e së martës me armë zjarri,...
Prokurorët i vijnë rrotull Tahirit, krimet e Rënda thërrasin shoferin e dytë
  Prokurorët kanë marrw në pyetje shoferin e dytë të ish-ministrit Saimir Tahiri. Prokurorët që ende nuk e kanë marrë në pyetje vetë Tahirin, ...
Azil/ Shqiptarët- të parët në Francë; 3.5 milionë- 7.630 vetë kërkojnë azil. Afganët- 25.1 milionë, kërkojnë 5.987 njerëz.
Nga: Xhoi Malësia/ 7630 shqiptarë kërkuan azil në Francë gjatë vitit 2017, duke u renditur kështu në vendin e parë. Shtetasit nga Shqipëria kan...
Sot për sot në shtet punojnë vetëm Prokuroria dhe Gjykata.
Nga L. Skiro/ Sikur Prokuroria të prodhonte miell ose fruta, vendi ynë do të ishte kthyer ne eksportues për rajonin. Të tjerët nuk bëjnë asgjë....
Pritet që KQZ të vendosë heqjen e mandatit për dy deputetët. Efekt i ndërhyrjes së ambasadës së SHBA
(FOTO: Sot në KQZ)/ Aktualisht po zhvillohet mbledhja e KQZ për të gjykuar mbi kërkesën e KQZ për heqjen e mandatit të deputetit për dy deputet...
Kryeministri i Kosovës, Haradinaj- pushimet e Vitit të Ri në hotelin më të shtrenjtë në botë.
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pushuar në hotelin “Carlton” në Sant Moritz të Zvicrës. Ky fshat turistik është më i shtrenjti në ...
E shikoni që është përmirësuar cilësia e festimeve?! Atëherë pse sillen qentë ani-eksploziv?…
Megjithëse kanë kaluar gati 24 orë, ende nuk është marrë vesh pse RENEA solli qentë anti- elksploziv për të kontroluar parkimine  nëndhëshëm të Sh...
Qeveritë e Ballkanit ‘e dinë’ se SHBA nuk ka sy këtu. Në fakt ja çfarë ndodhi me Kosovën…
Liderët e Kosovës, prej kohësh po sulmojnë Gjykatën Speciale të ngritur para tre vjetësh, duke kërcënuar se ‘do ta mbyllin’. Gjykata Speciale dhe ...