Vrasja në Vlorë/ Djali i “buzëderrit” të Gaxhait u qëllua me snajper në ballkon, sapo ishte kthyer nga Belgjika
Një ekzekutim i tipit mafioz tronditi qytetin bregdetar rreth orës 22:05 të mbrëmjes së djeshme (7 janar 2024) në rrugën “Hajro Çakërri”, afër Pol...
Borë dhe ulje e temperaturës/ ARRSH apel drejtuesve të mjeteve: Ulni shpejtësinë dhe përdorni goma dimërore
Rënia e temperaturave është shoqëruar me reshje dëbore në rajonet veriore dhe juglindore të Shqipërisë. Autoriteti Rrugor Shqiptar teksa jep in...
U dhunuan në Mal të Zi, familjarët e Doris Kopaçit: Djali ishte nisur për Gjermani për të punuar, refuzoi të dilte nga makina
25 vjeçari Doris Kopaçi në Pogradec, është një prej tre të rinjve të cilët u dhunuan në Malin e Zi. Nga kontakti me familjarët, 25 vjeçari po k...
Arrestohet bashkëshorti i Bedrie Lokës, dyshohet se e shtyu të shoqen drejt vetëvrasjes.
Vihet në pranga bashkëshorti i 41 -vjeçares që humbi jetën 4 ditë më parë, si pasojë e konsumimit të fotoksinës. Nga hetimet e thelluara rezultoi ...
Ahmetaj humb mandatin e deputetit, cilët janë 2 socialistët që mund ta zëvendësojnë
Grupi parlamentar i PS-së do të ndryshojë përbërjen e tij. Arben Ahmetaj pritet të humbasë mandatin e deputetit, të fituar në zgjedhjet e 25 prill...
Ambasada amerikane reagon për mosmiratimin e Kostelancik: Akt pocedural, do të rivotohet
  Senati amerikan nuk e ka miratuar emërimin e David Kostelancik si ambasador i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri. Ai u emërua amb...
Senati amerikan refuzon emërimin e David Kostelancik për ambasador të SHBA në Tiranë.
Senati amerikan nuk e ka miratuar emërimin e David Kostelancik si ambasador i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri. Senati i ka kërkua...
Serbia refuzon vizitën e ministrit të Brendshëm të Kosovës në Luginën e Preshevës
Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, ka bërë me dije se autoritetet serbe i kanë refuzuar vizitën e planifikuar në Luginën e ...
Miratohet pension i posaçëm për 15 personalitete në vend, aktorë, sportistë, këngëtarë e studiues
Qeveria ka miratuar një shtesë të pensionit të posaçëm për 15 personalitete shqiptare nga fusha të ndryshme. Vendimi është botuar në Fletoren Z...
Krim brenda familjes në Tiranë/ Vëllai vret vëllanë, më pas vetëvritet
Të shtëna me armë zjarri janë shënuar mëngjesin e së enjtes në zonën e Freskut në Tiranë. Gazetari i ABC News, Ervin Leka raporton se kanë mbetur ...