E rëndë në Durrës/ Nënkomisari i Policisë vret veten në zyrën e tij. Cili ishte?
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Durrës ku një oficer policie ka vrarë veten me armë zjarri. Nënkomisari Arben Pjeçi me një k...
OSBE u thirrje partive që të angazhohen për Reformën Zgjedhore, konsultime në muajt në vijim.
Pasi mbledhja e së Premtes së kaluar nuk u zhvillua, OSBE/ODIHR-i ka një tjetër reagim për Komisionin e Reformës Zgjedhore në vend. Përmes një njo...
Shmanget krimi i rëndë, kapet i riu me dy mina në Rrëshen
Shërbimet e Komisariatit të Policisë në Mirditë bëjnë me dije se kanë arrestuar një 28-vjeçar të cilit iu sekuestruan 2 mina me telekomandë, si dh...
“Tempulli 2”/ Operacion i madh në shkallë kombëtare kundër krimit; ndalohen 273, persona, pjesëtarë nga 7 grupe kriminale.
Një sukses të radhës së policisë së Shtetit, e konsideroi ministri I brendshëm Taulant Balla, operacionin Tempulli 2, në kuadër të të cilit u arre...
Pas Kosovës, ministri Hasani viziton sot Maqedoninë e Veriut, zbardhet axhenda
Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Igli Hasani, pas Kosovës, do të vizitojë ditën e sotme Maqedoninë e Veriut. Kjo vizitë e ministrit Hasani...
José Mourinho nuk është më trajner i Romës
Trajneri i Romës, Jose Mourinho është shkarkuar nga detyra me vendim të bordit drejtues të skuadrës italiane. Humbja ndaj Milanit në “San Siro” ishte goditje fatale për teknikun portugez. De...
Rama jep detaje pas mbledhjes dy ditore në Lezhë: ‘Kishte 3 sesione!’.
Kryeministri Edi Rama në përfundim të mbledhjes dy ditore të qeverisë në Shëngjin ka dhënë një konferencë për mediat. Rama tha se brenda 2024 d...
Trafikonin droge dhe armë nga Amerika Latine në Belgjikë, mes tyre 12 shqiptarë.
BELGJIKË- Policia shqiptare dhe policia belge kanë goditur një organizatë kriminale që drejtohej nga shtetas shqiptarë, me bazë në Antwerp, Belgji...
Vrau kunatin se, prej 9 vitesh, i përdhunonte të bijën, flet e ëma e vajzës: ‘S’dija gjë!’.
Një 33-vjeçar shqiptar është vrarë me armë zjarri nga kunati i tij, pasi ky i fundit ka zbuluar se i riu i kishte përdhunuar prej 9 vitesh të bijë...
Vrau me thikë partneren e tij shqiptare, 39-vjeçari grek akuzohet se ka abuzuar me motrën e tij
Të tjera detaje tronditëse janë zbardhur pas ngjarjes së rëndë në Selanik të Greqisë, ku një 39-vjeçar masakroi me thikë në bashkëpunim me një sho...