Çështja Gërdeci/ SPAK kërkon dëshmitarë Shkëlzen Berishën dhe Aldo Bumçin në procesin ndaj Fatmir Mediut
SPAK i ka kërkuar Gjykatës të thirren si dëshmitarë në procesin e Fatmir Mediut në lidhje me “Gerdecin”, Aldo Bumcin dhe Shkëlzen Berishën. Min...
Zelensky mbërrin në Uashington, pritet të takohet me Biden
Volodymyr Zelensky ka mbërritur në Uashington, SHBA. Ai fillimisht do të takohet me drejtuesit e Dhomës së Përfaqësuesve të udhëhequr nga republik...
Spartak Ngjela: Të mbyllen me ligj televizionet që ftojnë antishqiptarë në studio!
Avokati Spartak Ngjela kërkon nga kryeministri Edi Rama që t’u heqë licencën televizioneve që flasin kundër interesit kombëtar nëpër studio. I ...
Seanca në OKB nën drejtimin e Ramës. Flet edhe Blinken: Rusia po kryen krime kundër njerëzimit në Ukrainë
Sekretari amerikan i shtetit, Anthony Blinken ka dhënë sot një mesazh inspirues për popullin ukrainas nga salla e këshillit të Sigurimit. Blinken ...
Forcohen kriteret për emërim në SPAK, një komision i BKH do i verifikojë! KLP voton vetëm prokurorët që kalojnë ‘sitën’ e Komisionit të Posaçëm
Keti Banushi Prokurorët që kandidojë për tu bërë pjesë e prokurorisë së Posaçme SPAK, përveç vettingut dhe kontrollit nga KLP, duhet të kalojnë...
SPAK mbyll hetimet për dy imamë. Rekrutonin shqiptarë për luftën në Siri.
Mbyllen hetimet dhe dërgohen në gjyq disa persona që akuzohen për nxitje dhe pjesëmarrje në organizatë terroriste sa i përket rekrutimit të shqipt...
Kurti u kërkon llogari përfaqësuesve të BE: M’u vunë kundër dhe përkrahën Serbinë!
Kryeministri Albin Kurti ka akuzuar përfaqësuesit për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak dhe Josep Borrell se kanë anuar nga Serbia në procesi...
Nis sot censi i popullsisë dhe banesave, gjashtë javë proces, 4.8 milionë euro nga BE.
Ditën e sotme do të nisë procesi i regjistrimit të popullsisë dhe banesave, nën organizimin e Institutit të Statistikave të Shqipërisë. Censi d...
Tërmeti në Marok dhe historia e mësueses që humbi 32 nxënësit e saj
Kur tërmeti i fuqishëm goditi Marokun, një mësuese mendoi menjëherë për nxënësit e saj dhe për mirëqenien e tyre. Nesreen Abu ElFadel ndodhej në Marrakesh, por Adaseel, fshati malor që ishte sh...
Operacioni kundër krimit/ 218 persona të arrestuar, 82 të tjerë në kërkim
Drejtor i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku në një konferencë për mediat ka dhënë detaje në lidhje me megaoperacionin me rreth 200 të arres...