Presige Resort u ngrit si hotel, tani në ndihmë të njerëzve në nevojë/ Sekuestrohet toka e resortit në Durrës, ishte ndërtim pa leje
“Prestige Resort” në Golem, në pronësi të sipërmarrësit Irfan Hysenbelliu është sekuestruar dhe do t’i kalojë për përdorim Shërbimit Social Shtetë...
Parlamenti i Suedisë miraton zyrtarisht anëtarësimin në NATO
Parlamenti i Suedisë ka miratuar zyrtarisht një projektligj që lejon vendin të anëtarësohet në NATO. Projektligji u miratua me 296 pro dhe 37 v...
Drejtoresha e shkollës në Rubjekë, Durrës, humb jetën, e zë korenti në dush
Drejtoresha e shkollës 9-vjeçare Rubjekë në Durrës, Ornela Gjeçi, ka humbur jetën e ditën e sotme pasi e zuri korrenti në dush. Gjeçi, 45 vjeç ...
23-vjeçari dhunon shefin e Europol Tirana, pse e parakaloi me makinë
Një 23-vjeçar i identifikuar si Klesti Qordja, është nën hetim nga Prokuroria e Tiranës, pasi ka dhunuar drejtorin e Europol Tirana, Artan Bajrakt...
Tiranë, Arrestohen 20 persona anëtarë të grupit që shpërndante drogë në shkolla.
Një operacion anti-drogë po zhvillohet mëngjesin e ditës së sotme në Tiranë ku bëhet me dije se 20 persona janë arrestuar si pjesë e një grupi kri...
SPAK shpall nën hetim ish-zv.kryeministrin Arben Ahmetaj. Shpërdorim detyre dhe pastrim parash.
Ish-zv.kryeministri Arben Ahmetaj është vënë nën hetim nga Prokuroria e Posaçme. Pas disa muajsh verifikime, SPAK i ka nisur hetimet lidhur ...
Haradinaj pro marrëveshjes, jo ndaj Kurtit: “Ohri” normalizon marrëdhëniet
Ish-kryeministri i Kosovës dhe kryetar i AAK, Ramush Haradinaj në një intervistë për “Ballkan Update” të gazetares, Linda Karadaku, ka folur mbi m...
5 deputetë dorëzojnë mandatin e Kuvendit, ‘migrojnë’ drejt pushtetit lokal.
Pesë deputetë do të dorëzojnë mandatin brenda kësaj jave, në mënyrë që të hënën të mund të regjistrohen si kandidatë për kryetarë bashkie pranë Ko...
Sot heret në mëngjes, aksidenti i merr jetën pasagjerit në autostradën Fushë Krujë –Thumanë.
Policia e Krujës ka reaguar në lidhje me aksidentin e rëndë që ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në aksin Fushë Krujë – Thumanë. ...
Zgjedhjet presidenciale në Malin e Zi/ Milo Gjukanoviç dhe Jakov Milatoviç do të përballen në raundin e dytë.
Presidenti aktual i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç, politikani veteran që ka shërbyer në postet më të larta shtetërore për 33 vjet, do të përballet ...