Inflacioni drejt rënies, stabiliteti i çmimeve – një objektiv: Guvernatori Sejko
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, këtë të hënë të 30 janarit ka prezantuar raportin e tranzicionit të BERZH-it, Banka Evropiane për ...
Temperaturat po vijnë në ulje kësaj jave, mot i ftohtë por pa reshje: Lajda Porja tregon si do të jetë java.
Meteorologia Lajda Porja është shprehur se kjo javë do jetë me temperatura më të ftohta, por me diell kryesisht në pjesën më të madhe të territori...
Zgjedhjet e 14 majit/ KQZ përballet me dy lista që vijnë nga e njëjta seli, të dyja quhen PD.
‘Lufta’ e PD është zhvendosur në KQZ, ku janë dorëzuar 2 lista me anëtarë të depozituar nën emrin e Partisë më të madhe opozitare në vend, por me ...
Vepra penale që nga i dehur në timon e deri të ngacmimi seksual: Arrestohen 11 persona në Tiranë
11 persona janë arrestuar në Tiranë për vepra të ndryshme penale, nga ngacmimi seksual, vozitja e automjetit në gjendje të dehur deri te shkelja e m...
Gramsh, i dushuari si i sëmurë mendor vret gruan dhe vëllanë.
Një krim i dyfishtë është regjistruar mesditën e kësaj të premte në Gramsh, ky 75-vjeçari ka vrarë gruan dhë vëllanë e tij. Report Tv mëson se ngj...
Mbyllen ‘Sytë e krimit’ në Durrës, hiqen 47 kamera të organizatave kriminale.
47 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale, në disa lagjet të qarkut të Durrësit janë çmontuar nga policia, në kuadër të një operacioni m...
Ministri i Mbrojtjes, Peleshi, pritet në Pentagon nga Sekretari i Mbrojtjes Austin! Bashkëpunim strategjik për mbrojtjen kibernetike
Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi gjatë vizitës së tij zyrtare në SHBA u prit në Pentagon nga sekretari amerikan i Mbrojtjes Lloyd J. Austin III....
Operacion SPAK- Guardia di Finanza: Sekuestruam kokainë, heroinë dhe miliona euro.
Që nga orët e para të mëngjesit të sotëm, Shërbimi Qendror i Hetimit të Krimit të Organizuar dhe Njësia e Policisë Ekonomiko-Financiare të Brescia...
Kryemadhi nxjerr zbuluar Metën: “E ka ndihmuar Dorian Duçkën”
Deputetja Monika Kryemadhi ka pranuar lidhjen e kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta me Dorian Duçkën. Në një deklaratë për mediat, Kryemadhi ...
Kuvend/ Berisha bllokon foltoren: Të flasim për skandalin e zyrtarit të FBI! Mazhoranca e rrëzon
Sot është mbledhur Kuvendii i Shqipërisë. Ish-Kryeministri Berisha dhe deputetët e tij bllokuan foltoren dhe kërkuan mocion me debat me Ramën për ...