A digjen mbetjet spitalore mes nesh? Janë kancerogjene.
Ja si lëshon tym ky oxhak; ndodhet në rrugën "5 Maji", ose te Tregu i Madh i Uzinës Dinamo. Një qytetar na ka dërguar këtë video denoncuese nga...
Në restorante ka salçiçe me salmonelë; kujdes!
  Në një restaurant në Tiranë u gjetën salsiçe me sëmundjen e salmonelës. Njoftimin e dha Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU), sot e Shtu...
Një i mitur Belg, i pari që i jepet e drejta e eutanazisë
  Një i mitur i sëmurë pa shpresë është bërë i pari që ndihmohet të vdesë në Belgjikë, që nga koha kur kërkoi eutanazinë për shkak të sëmu...
Speci i kuq djegës që shkatërron qelizat e kancerit, ndalon atakun në zemër dhe ripërtërin zorrët
  Po sikur erëzat e zakonshme që mbani në shtëpi të shërbejnë edhe për të rndërtuar muret e zorrëve, për të zhvilluar oreksin, për të shka...
Kafja nuk shkakton kancerin
Nuk ka akoma ndonjë provë përfundimtare se kafja shkakton kancer,  agjencia per kancerin e ËHO tha ditën e Mërkurre. Por njëkohësisht, agjencia deklar...
‘Dieta’ më e re kundër celulitit
Ndiqni këshillat tona për një dietë kundër celulitit! Detoksifikohuni! Për të luftuar fryrjen dhe mbajtjen e ujit niseni ditën duke pirë një got...
Luftoni tumorin vetëm me një frut
Një studim i ri ka zbuluar për herë të parë se si limonoidet, përbërës natyral që gjenden në limon dhe frute të tjera agrume, pengojnë rritjen e qel...
7 frikërat që duhet të mundësh për të gjetur lumturinë dhe suksesin
Nga: Endri Allmuça Të gjithë kemi dëshira në jetë. Dikush do të këndojë, një tjetër të bëhet politikan apo shkrimtar. Megjithatë këto ëndrra duket si...
Sexi me atë që dashuroni dhe sexi me tjetrin/tjetrën
Nga Misela Patrioti   Sexi dhe Intimiteti Ju mund të keni intimitet me ose pa seks,  dhe gjithashtu mund të keni marrëdhënie  seksua...
Dy lloje droge qe mund te ndihmojne ne permiresimin e IQ
Nga Misela Patrioti Sipas nje studimi te kryer ne Chicago, nëse gjatë lindjes injektohen te foshnjat dy lloje drogash pas lindjes, ato mund t’i...