Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Korçë: Helikopteri i rentuar për të marrë nusen në një fshat është rrëzuar.

Mësohet se helikopteri privat ishte faturuar nga një i ri, dhëndërr Korçe.

Por në momentin kur helikopteri do të ulej, piloti ka humbur kontrollin duke rënë përdhe.

Paraditen e sotme, teksa dhëndri po shkonte në Korçë për të marrë nusen me helikpter, mjeti është rrëzuar.

Shkak dyshohet një manovrim i gabuar i pilotit, dhe gjatë uljes helikopteri është përplasur me një pemë.

Ps budallëkut të peonarëve të dasmës, një mençuri është treguar nga vetë helikopteri i hekurt: Ai kur ka nisur të përplaset për tokë, ka qenë në kuota aq të ulëta sa të mos shkaktonte katastrofa njerëzore.

Pasojat mund të kishin qenë fatale pasi është zona e nuses fshatare është zonë e banuar. Policia  ka mbërritur në vendin e ngjarjes.

Veritas.com.al/

Image