Një banesë është përfshirë nga flakët në Dajç të Lezhës, sot pasdite, e  hëne.

 Burime për median bëjnë me dije se zjarri eshte shkaktuar nganjë bombël gazi qe ka shpërthyer; një person është asfiksuar si pasojë e tymit.

Zjarrfikësit kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për të bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Ndërkohë, personi i lënduar është dërguar për ndihmë mjekësore në spitalin e Lezhës dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

VERITAS.COM.AL