Ngrihet flamuri i BE në godinën e Kryeministrisë, Rama: Simbolizon ngritjen e Shqipërisë në një tjetër nivel
Mëngjesin e sotëm, në orën 08:30, në godinën e Kryeministrisë u ngrit flamuri i Bashkimit Europian. I pranishëm në ceremoni, krye...
Historike/ Shqipëria çel negociatat! BE: Me Tiranën bëhemi më të plotë! Rama: Evropa fati ynë!
16 vite nga firmosja e marrëveshjes së Stabilizim-Asocimit, ku nisi rrugëtimin drejt Bashkimit Europian, 8 vite nga marrja e statusit të vendit ka...
Von der Leyen: “I dashur Edi, urime për hapjen e negociatave. Ky është suksesi juaj!’
Presidentja e Komisionit Europian, Usrsula Von Der Leyen, në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama dhe homologun e tij mq...
Shqipëria në Konferencën Ndërqeveritare. Agjenda për nesër, takimet nisin në 8.30 AM
Pas mbërritjes së delegacionit shqiptar në Bruksel është zbardhur edhe agjenda e nesërme, kur pritet të mbahet Konferenca e Parë Ndërqeveritare, m...
“I duruari, i fituari”/ Rama komenton “PO-në” nga BE për Shqipërinë, tani duhet…
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama gjatë një interviste per mediat gjermane ka përshkruar si të “pashtershëm” durimin e shqiptarë për të aderuar ...
Amnistia Fiskale/ Rama: Ne do ta bëjmë këtë ligj, është menduar që në ditën e parë të qeverisë !
Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me një grup përfaqësuesish të bizneseve mbi amnistinë fiskale. Ai iu është përgjigjur reagimeve nga nd...
Stoltenberg: Shqipëria ndihmon në ndalimin e agresionit ndaj secilit
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, deklaroi se e vlerëson rolin e Shqipërisë në stabilitetin e rajonit apo përmes ...
Rama vlerëson gatishmërinë e NATO-s: ‘Një bazë detare e teknologjisë së fundit i bën nder situatës së vështirë që kalon bota’.
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë fjalës së tij në takim me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg vlerësoi gatishmërinë e...
Berisha në protestë nxjerr gratë të sulmojnë Yuri Kim, Rama mesazh nga “By Pass-i” i Vlorës: Miqtë amerikanë ishin sot këtu dhe…!
Teksa para Kryeministrisë po protestojnë mijëra protestues, kryeministri Edi Rama është larguar nga Tirana. Ai është futur “live” nga “By Pass-i” i Vlorës, ku mes të tjerash tha se amerikanët k...
Shqipëria me Holandën do të përgatisin propozim për Komunitetin e Ri Politik Europian
Kryeministri Edi Rama u shpreh në një komunikimi rreth takimit me kryeministrin e Holandës, Mark Rutte se, “vizita në Hagë ka pasur një lajm...