Reforma në Drejtësi/ Hyrje- dalje te kryeministri… Pastaj heshtje
Edhe pse ka përfunduar takimi mes dy ambasadorëve (i Shteteve të Bashkuara dhe i Bashkimit Europin) me kryeministrin Edi Rama, nuk ka asnjë njoftim për mediat. Gazetarët dhe kameramanë, të rreshtua...
Reforma në Drejtësi/ Heshtje pas bisedimeve, por lumë presioni në zyrën e kryeministrit
L. Skiroi Pas 90 minuta bisedime mes Ilir Metës (kryetar i Kuvendit) dhe Edi Ramës, (kryeministër), menjeherë në zyrën e kryeministrit kanë trokitu...
Tusk i BE thotë se Brexit mund të jetë “fillimi i fundit” i civilizimin politik Perëndimor
Reuters/Yiannis Kourtoglou Në qoftë se britanikët votojnë për daljen nga Bashkimi Europian në referendumin e  23 Qershorit, ky mund të jetë fillimi i fundit për bllokun 28 kombesh dhe për civilizim...
Stina e dhunës
Frrok ÇUPI Polici nuk mund ta dinte se zonja para tij quhej Mimoza. Polici, një harresë nga mbiemrat e nomenklaturës komuniste, nuk është aty për të ...
7 frikërat që duhet të mundësh për të gjetur lumturinë dhe suksesin
Nga: Endri Allmuça Të gjithë kemi dëshira në jetë. Dikush do të këndojë, një tjetër të bëhet politikan apo shkrimtar. Megjithatë këto ëndrra duket si...
Riintegrimi i emigrantëve të kthyer, Klosi: do t’ju ofrojmë dhe arsim profesional
Çdo emigrant  shqiptar që kthehet do të ketë mundësi të riintegrohet në vendin tij duke iu ofruar edhe zanat apo arsim profesional. Blendi Kosi...
Ja kush jane bleresit me te medhenj te bonove te thesarit
Bankat private jane bleresit me te medhenj te bonove te thesarit. Qeveria e Republikës së Kosovës ka mbajtur dje Ankandin e Bonove të Thesarit ...
Dështon atentati me eksploziv ndaj biznesmenit fierak Nuredin Suli
  Një sasi eksplozivi ra nga një makinë që gjendej në parkingun e një qendre tregtare, sapo ajo u largua. Pakoja bombë e lidhur me një cel...
Maskat rishfaqen ne Fushe-Kruje
Dy persona të armatosur dhe të maskuar i kanë vënë flakën një kamioni në Fushë – Krujë. Ata i kanë dalë përpara mjetit dhe i kanë bërë shenjë drej...
Flet babi i vajzes se vrare ne Britani
Babai i vajzës shqiptare të vrarë në Londër disa ditë më parë, ka thyer heshtjen në këto ditë zie për të duke zbardhur ngjarjen e ndodhur atje. Ku...
Faqja 83 prej 84« E para...102030...8081828384