Kreu i KQZ: Asnjë qytetar nuk do të lejohet në qendrën e votimit me telefon
Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi i ka bërë thirrje votuesve që të mos e shesin votën, ndërsa theksoi se edhe ai që e blen edhe ai që e shet ës...
SPAK regjistron çështjen hetimore/ Kandidati i LSI-së, Etion Joka, u kap duke shpërndarë para në këmbim të votës.
Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka regjistruar çështjen hetimore për videon ekskluzive të publikuar nga ...
Xhelal Mziu u pendua, reagon Rama: Ndjesa e këtij trogloditi nuk vlen asnjë qindarkë! Populli t’u tregojë këtyre gangove se shqiptarët nuk kthehen më mbrapsht
  Kryeministri Edi Rama ka reaguar për deklaratën e kandidatit për deputet të PD-së në Dibër, Xhelal Mziu.  Ky i fundit gjatë një fjali...
SHQIPËRISË DUHET T’I KTHEJMË REPUBLIKËN
Nga: Astrit Patozi/ Kanë kaq vjet që na ftojnë vetëm të rrëzojmë mbretin, se gjoja pas tij do të vijë një tjetër më i mirë. I cili nuk vjen k...
Mjeshtri Meta mëson Celibashin si mund të vidhen zgjedhjet
Presidenti Ilir Meta ka bërë një deklaratë të fortë lidhur me vjedhjen e votave në zgjedhjet e 25 prillit.  Ai ka thënë se ka informacione se ësh...
4 ditë para zgjedhjeve, Rama akuza të forta nga Fushë-Kruja: ‘Basha po bën fushatë me ata që vrisnin pas shpine policët! Mezi po presin të dalin sërish nga makina e Lulit’.
Nga Fushë Kruja, kryesocialisti Rama akuzoi Bashën se po bën fushatë me drejtorë policie që dikur shisnin operacionet te banditët e vrisnin pas sh...
COVID19/ Komiteti i Ekspertëve vendos rregullat për votimin me 25 prill
Komiteti i Ekspertëve ka publikuar protokollin për zgjedhjet e 25 prillit në mënyrë që të gjithë qytetarët të mbrohen nga Covid-19.  Në çdo hyr...
“Për tekat e Ramës e Veliajt Shqipëria do paguajë 110 milionë euro”, Basha flet mbi çështjen “Becchetti”
Gjatë takimit me përfaqësues të shoqatës së Bimëve Mjekësore në Malësinë, kreu i PD-së Lulzim Basha foli edhe mbi çështjen “Becchetti”, sipërmarrë...
Basha i mbledh në mes të sheshit dhe i ‘porosit’: Vendosni maskat, mbani distancën! Por nuk mban dot të qeshurën, të gjithë të pranishmit shpërthejnë në të qeshura
Edhe pse i mbledh vetë, me porosi të drejtuesve të forcës së tij politike, Lulzim Basha në ccdo miting që zhvillon në rrethe ka edhe një porosi pë...
Fleta e votimit/ Celibashi tregon rastet kur vota quhet e vlefshme: Postera informues për numrat e kandidatëve në çdo qendër votimi
Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi ka treguar se kur një votë quhet e vlefshme. Ilirjan Celibashi ka treguar se kur një votë quhet e vlefshme. "...