KQZ i kthen për korrigjim listat e 11 qarqeve. Tejkaluan numrin e kandidatëve, nuk respektuan kuotën gjinore, disa kandidatë rezultojnë ‘fantazëm’
KOMENT Duket se Lulzim Basha e ka me të vërtetë shumë të vështirë të respektojë rregullat, pasi listat e PD me aleatët janë mbushur me gabime, ...
Agron Duka i përgjigjet Ramës: “O robo, vezët e mia të pëlqenin, derisa…”!
Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i përgjigjet kryeministrit Edi Rama, i cili ironizoi sot aleatët e koalicionit opozitar. Reagi...
KQZ bëhet KSHZ/ Merr detyrën Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi
Kryetari i KQZ-së Klement Zguri dorëzoi këtë mëngjes detyrën te Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi. Komisioni Shtetëror i ...
3 milionë e 600 mijë shqiptarë me të drejtë vote; qendra jote e votimit nuk ndryshon.
Kohët e fundit dëgjojmë për transferime të vendbanimeve në qytete të ndryshme. P.sh. unë jetoj në Tiranë, por me vendbanim rezultoj në një qyt...
“Nesër votohet Kodi Elektoral”, Rama: Luli ta mendonte kur la Kuvendin, në këtë proces kemi qenë shërbëtorë të PD
Kryeministri Edi Rama deklaroi se nesër Kodi Elektoral do të votohet në parlament duke theksuar se në këtë proces kanë qenë shërbëtore të të tjerë...
PS ‘tërhiqet’ nga drafti fillestar/ Zbardhen propozimet e reja të PS-së për ndryshimet në Kodin Zgjedhor
PS ka propozuar sot në Komisionin e Ligjeve ndryshimet e saj në draftin për Kodin Zgjedhor. PS argumenton se propozimet e paraqitura sot në K...
“Dosja 339”, 22 komisionerë në pranga. 7 janë të PS, 8 të PD, 3 të LSI dhe 3 të PR
Andi Bora/ TCH 21 komisionerë zgjedhorë dhe 1 qytetar u vunë në pranga mbrëmjen e së hënën në zonën e Tiranës dhe Durrësit, në funksion të ...
SPAK kryen arrestimin e 22 komisionerëve të dosjes 339. Rama: ‘Ky është mësim për depolitizimin e administratës zgjedhore!
Zbardhen detaje të reja në lidhje me komisionerët e arrestuar për zgjedhjet vendore në Durrës në 2016. Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar për “Ba...
Kjo ‘reformë’, në fakt nuk reformon asgjë, boll që u kënaq Luli!/ Edi Rama
( FOTO: Arkiv)  Kryeministri Edi Rama komenton qëndrimin e opozitës parlamentare, e cila ka deklaruar votën kundër marrëveshjes së arritur mes ...
Presidenti Meta thotë se do të plasë bombën natën pa hënë, ‘zgjedhje për inat të sime vjehrre!’
  KOMENT/ Presidenti Meta eshte betuar sot se do te shpalle zgjedhje parlamentare kur t'i doje qejfi. Ai thote se kete do ta beje edhe ne k...