Kandidati i PD, Isa Sakja, fiton Bashkinë e Kavajës
Janë shpallur rezultate paraprake për kryetarin e Bashkisë së Kavajës, duke nxjerrë fitues kandidatin e Partisë Demokratike, Isa Sakja. Kjo bas...
Edi Rama falënderon Lulzim Bashën ‘për 18 Majin’.
Nga një miting i socialistëve rreth selisë së PS dhe në sheshin “Skënderbeg”, kryeministri Rama, në fjalën e tij përgëzuese, ka falënderuar dhe kr...
160 mijë votues ‘humbën’ nga numri i vitit 2013.
Qytetarët i kthyen kurrizin pushtetit në zgjedhjet e 25 qershorit, ndërsa pushteti i kishte kthyer kurizin ytetarëve për katër vjet të legjislatur...
Në Shkodër nuk ka më surprizë: PD merr 5 mandate, Tom Doshi del forcë e tretë.
Ka përfunduar procesi i numërimit në KZAZ numër 2 e instaluar në Pallatin e Sportit "Qazim Dervishi" të Shkodrës. Kjo ishte edhe KZAZ e fundit që ...
Ministri i Brendshëm zbarkon në Kavajë. Në qendrën e numërimit të votimeve ka tension; shtohet policia.
Në qendrën e numërimit të votimeve për kryetarin e Bashkisë në KAvajë ka prezencë të shtuar të Policisë së Shtetit. Pasi janë numëruar 84 kutitë e...
Ka mbetur numërimi edhe i 200 kutive te fundit: PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3, PSD 1
Procesi i numërimit të votave ka arritur në  95. 86% dhe projeksioni i konfigurimit si do të jetë parlamenti është shumë e qartë dhe nuk priten nd...
Vetëm LSI do të jetë në opozitë? Vasili hedh dyshime mbi PD kur thotë ‘vetëm LSI’
Do të jemi opozita e vërtetë- ka deklaruar sot Petrit Vasili në emër të LSI. Kryetari i LSI-së Petrit Vasili në një konferencë për mediat ka pr...
Kryetari i PDIU, Idrizi, mbetet jashtë Parlamentit.
Ka mbetur ora e fundit e luftës për mandate parlamentare. Tanimë në sallat e mbyllura ku numërohen kutitë e votimit. 'Odiseja' e një mandati u ...
Kukësin e fiton PD. Flamur Noka dhe Isuf Çela- deputetë.
    Është mbyllur zyrtarisht procesi i numërimit të votave në qarkun e Kukësit. Partia Demokratike, me kandidatë Isuf Çela dhe Fla...
PD merr në Shkodër mandatin ‘në fije të perit’. Nard Ndoka hyn në Parlament
Numërimi i votave kuti pas kutie, i ka kthyer PD-së një madat 'të varur në fije të perit', mandatin e pestë. Oreët e fundit Shkodra ka qenë një zo...