Edhe pse ndodhet i burgosur për krim elektoral, KQZ i jep mandatin Fredi Belerit
KQZ dha vendimin sot për rezultatin e zgjedhjeve për 12 këshilla bashkiak dhe 12 mandate për kryetar bashkie. Mes tyre përfshihet edhe mandati ...
Audrey Glover e OSBE-së takim me Ramën në selinë e PS
Monitoruesja e OSBE-së, Audrey Glover do të zhvillojë një takim me kryeministrin Rama në selinë e partisë socialiste. Takimi i Glover me Ra...
Flasin shifrat: Berisha dhe Meta morën 480 mijë vota më pak sesa në 2021, “Rithemelimi’ ka 50% të elektoratit të PD
Votat e mbledhura për këshillat bashkiakë në zgjedhjet e 14 majit tregojnë një tablo dramatike për opozitën shqiptare. Votat e këshillit bashkiak,...
PS fiton në 54 bashki, Rama reagon pas numërimit të votave: Faleminderit!
Një ditë pas numërimit të votave në shumicën e bashkive të vendit ku fituese është shpallur Partia Socialiste ka reaguar kreu i qeverisë Edi Rama....
Përfundon numërimi i votave për Këshill Bashkiak në Pukë, dominon PSD e Tom Doshit
Në Bashkinë e Pukës ka përfunduar edhe procesi i numërimit të votave për Këshill Bashkiak. Kujtojmë që garën për kryetarin e Bashkisë e fitoi kand...
‘Bashkë Fitojmë’ mori drejtimin në 7 bashki, por PS i kryeson listën për këshillin bashkiak
Në zgjedhjet e 14 majit, nga 61 bashkitë e vendit,  vetëm 7 janë marrë nga koalicioni Bashkë fitojmë. Nga të dhënat e Komisionit qendror të Zgj...
Zgjedhjet vendore/ OSBE: Përgjithësisht të mirëorganizuara, kandidatët bënë fushatë lirisht!
Misioni i OSBE-ODIHR i ka vlerësuar zgjedhjet vendore se përgjithësisht të mirëorganizuara. Sipas Glover kandidatët bënë fushatë lirisht! Dita e z...
Durrës: Sako thellon diferencën kundrejt Igli Carës! Kandidatët e PS kryesojnë me mbi 65% në Shijak e Krujë
Në Bashkinë e Durrës është pasqyruar rezultati i 249 kutive nga 342 gjithsej. Kandidatja socialiste Emirjana Sako kryeson me 55.38 % të votave për...
Tiranë/ Erion Veliaj rreth 30 mijë vota para Këlliçit
Deri në orën 10:45, në bashkinë e Tiranës janë numëruar 498 nga 941 kuti votimesh. Rezultatet paraprake flasin për një epërsi të Erion Veliajt ...
Celibashi kërkon ndjesë për kolapsin e pajisjeve elektronike, ‘njohim përgjegjësinë!’, thotë
Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi doli pak çaste më parë në një deklaratë për mediat, ku njohu përgjegjësinë e KQZ-së për problemet e shkaktuara nga mo...