Celibashi kërkon ndjesë për kolapsin e pajisjeve elektronike, ‘njohim përgjegjësinë!’, thotë
Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi doli pak çaste më parë në një deklaratë për mediat, ku njohu përgjegjësinë e KQZ-së për problemet e shkaktuara nga mo...
Evropa e Lirë: Zgjedhjet në Shqipëri, probleme me identifikimin dhe votimin elektronik
Nga Jetmira Delia-Kaci REL Sot në Shqipëri po mbahen zgjedhjet për zgjedhjen e kryetarëve të rinj të 61 bashkive dhe për përbërjet e reja të kë...
SHBA: Zgjedhjet të kryhen në përputhje me ligjin dhe standardet ndërkombëtare
Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar në lidhje me zgjedhjet vendore që do të mbahen më 14 maj. ‘Të dielën, qytetarët shqiptarë do të ushtrojnë ...
Zgjedhjet/ Celibashi shkruan letër: Të shmangim incidentet për 14 Maj.
Ndërsa na ndajnë edhe dy ditë nga zgjedhjet e 14 Majit, kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi i është drejtuar me një letër Pr...
Edi Rama në Fier: ‘Shqipëria është në momentin e një kthese të madhe të shumëpritur në ekonominë e saj”.
Pas Lushnjës, Partia Socialiste përmbylli fushatën elektorale në Bashkinë e Fierit. Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, tha se Fieri më 14 ma...
Sondazhi i Piepoli: Veliaj fiton thellë në Tiranë, me 53% të votave
Erion Veliaj vijon të mbajë avantazhin e thellë me rivalin e tij kryesor për garën për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi. Kandidati socialist, nj...
Benet Beci shkruan letër të hapur drejtuar punonjësve të Bashkisë së Shkodrës
Kandidati socialist për Bashkinë e Shkodrës, Benet Beci u ka dërguar një letër punonjësve të Bashkisë, duke thënë se nuk duhet të tremben nga zgje...
Gishtat e mesit i heqin Këlliçit 11% të votave, 40% e tiranasve thonë se “Jemi skandalizuar”: Sondazhi.
Belind Këlliçi ka humbur 11% të elektoratit të tij vetëm për shkak të gjestit të shëmtuar të posterit me nxjerrjen e gishtit të mesit. Më shumë...
“Mati do të kthehet në destinacion turistik”, Rama: Mos tentoni të ktheni atë që i ka humb emri
Kryeministri Edi Rama është ditën e sotme në qarkun e Dibrës dhe takimi i parë ka qenë në Bashkinë e Matit, ku ka prezantuar kandidatin e PS, Agro...
Foltorja kërcënon kandidatët e PD në Vaun e Dejës. Drini: Mund të ndodhë gjithçka.
Kandidatja e PD-së për Vaun e Dejës në zgjedhjet e 14 majit është shprehur se kërcënimet dhe presionet nga përfaqësuesit e koalicionit Bashkë Fito...