Numërimi për kandidatët/ Thyejnë herësin deri tani Boçi, Xhafaj dhe Rakipi! Ilir Beqaj nuk futet në Kuvend, edhe Spahia i PD nuk ia del
Dita e sotme duket se do të jetë edhe përmbyllësja e procesit të numërimit të votave edhe për kandidatët. Deri tani janë vënë re shumë surpriza vi...
Thyen “herësin” në Tiranë/ Emri i njohur nga Socialistët futet direkt në Kuvend…
PS arriti të siguronte besimin e shqiptarëve për mandatin e 3-të, kurse në Tiranë socialistët morën 18 mandate. Rreth 30 minuta më parë u njoft...
Celibashi: Nuk do të lejojmë asnjë lloj transformimi të votës nga një kandidat te një tjetër! Pjesëmarrja në votime për zgjedhjet e 25 prillit ishte 46.32%
Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi në një deklaratë për mediat ka folur rreth procesit të numërimit të votave për kandidatët për deputetë. Celibash...
LSI vetëm 12 vota në Tropojë, befasitë në Rrogozhinë, Divjakë dhe Skrapar
Zgjedhjet e 25 prillit konfirmuan edhe një herë Partinë Socialiste subjektin politik më të madh në Shqipëri dhe fituese të zgjedhjeve, por në rang...
PS merr mandatin e tretë, Rama shpall fitoren: Të gjithë bashkë me skuadrën kampione të patronazhistëve sot në Sheshin ‘Skënderbej’
Kur kanë mbetur edhe votat e fundit për t'u numëruar, Partia Socialiste po bëhet gati të festojë sot për fitoren historike. Në Facebook, kryemi...
Basha e ka marrë vesh humbjen, por flet për fitore: ‘Alenca për Ndryshim po korr fitore të madhe’, thotë
Ndryshe nga dita e djeshme ku i shfaq i buzëqeshur dhe i lumtur ndërsa thoshte se PD fitoi ende pa nisur procesi i numërimit, sot kreu i PD-së Lul...
OSBE dhe KE: Po rivendoset besimi te zgjedhjet, procesi ishte transparent dhe i qetë, e diela dita më e mirë! Vrasja në Elbasan, ngjarja më e rëndë
Vëzhguesit e misionit të OSBE-ODIHR-it e vlerësuan të qetë dhe transparent procesin zgjedhor ndërsa veçuan si ngjarjen më të rëndë atë të Elbasani...
“Të ruajmë qetësinë”, Yuri Kim: E gjithë bota me sytë nga Shqipëria
Teksa kanë dalë tashmë rezultatet e para të zgjedhjeve në vend, ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ndoqi të njëjtën linjë me kreun e Dele...
Flet OSBE/ODIHR: 25 prilli, më mirë se fushata! Vrasja në Elbasan, ngjarja më e rëndë
Vëzhguesit e OSBE/ODIHR po prezantojnë raportin paraprak lidhur mbi ecurinë e zgjedhjeve të 25 prillit në Shqipëri. Azay Guliyev, koordinator s...
Zgjedhjet 2021/ PS kryeson në 9 qarqe, 48,77% në rang kombëtar! Mbyllet numërimi në disa bashki
Procesi i numërimit të votave për zgjedhjet parlamentare 2021 vijon ende në të gjithë vendin. Procesi i votimit vijon i qetë, përveç disa debat...