Një shkencëtar i cili ishte ‘duke punuar në një vaksinë Covid-19’ është gjetur i vdekur në rrethana të dyshimta.

Biologu Alexander ‘Sasha’ Kagansky, i cili kishte lidhje të ngushta me Universitetin e Edinburgut, u raportua se kishte rënë nga një dritare e katit të 14-të të një ndërtese banimi me shumë lartësi në Shën Petersburg, Rusi.

45-vjeçari, i njohur më shumë për punën e tij në luftimin e kancerit, kishte një plagë me thikë në trupin e tij, sipas gazetës ruse Moskovsky Komsomolets.

Komiteti Rus i Hetimeve ka hapur një hetim për vrasje dhe një i dyshuar 45-vjeçar mashkull është ndaluar.

Dr Kagansky – një profesor asistent në Vladivostok, kishte punuar në Edinburg për 13 vjet deri në të paktën 2017./Insajderi.com

VERITAS.COM.AL