Sot në stadiumin ‘Air Albania’/ Reja: ‘Nuk me trembin yjet e Francës’.
Shqipëria mbyll sonte në mbrëmje me sfidën ndaj Francës kualifikueset Euro2020. Kualifikimi është një temë e mbyllur prej kohësh, ndaj ndeshja pri...
Kosovarët të kënaqur për tu përballur me ‘aleatët’ anglezë
AFP/ BREITBART Prishtinë (AFP) - Kosova ende shpreson të arrijë finalen e parë Evropiane në Euro 2020, por ka pritur me favor mirëseardhjen më ...
Rama publikon foto nga stadiumi i ri: ‘U kry!’
Kryeministri Edi Rama ka “përuruar” në rrjetet sociale stadiumin e ri të Kombëtares Shqiptare, i cili së fundmi ka marrë dhe emrin “Air Albania St...
Stadiumi që zëvendëson ‘Qemal Stafën’ tani do të quhet ‘Air Albania Stadium’.
  Merr fund odiseja e diskutimit si do të quhet Stadiumi i ri në Tiranë. “Air Albania Stadium”, ky do të jetë emri i impiantit më moder...
Majlinda Kelmendi fiton Medaljen e Artë në Abu Dhabi
Një tjetër sukses i madh për sportin e Kosovën vjen nga xhudoja dhe mbretëresha Majlinda Kelmendi, shkruan ‘Koha net’. Kampionia olimpike e ka ...
Nadal martohet në Majorka me partneren e tij prej 14 vjetësh.
  Madrid (AFP) - Rafael Nadal u martua me partneren e tij prej 14 vjetësh, Xisca Perello, në një kështjellë në Majorka të Shtunën. Nada...
Prapa ‘kuintave’ të derbit të kryeqytetit ka dhunë dhe tifozë të plagosur.
Pamje të frikshme vijnë nga ndeshja mes ekipeve të futbollit Tirana dhe Partizani, që u zhvillua sot në mbrëmje. Një përleshje fizike mes dy ti...
Messi, Rapinoe fitojnë çmimet e FIFA-s për Lojtarin e Vitit
AFP Milano (AFP) - Lionel Messi fitoi çmimin Lojtari i Vitit të FIFA-s per meshkujt të Hënën me Megan Rapinoe qe ka fituar çmimin per femra për...
Gruaja e parë në botë që kaloi me not La Manshin; sapo ka kaluar sëmundjen e kancerit
Një grua amerikane u bë personi i parë në botë që notoi Kanalin e La Manshit katër herë, pa u ndalur. Sarah Thomas, 37 vjeçe, e filloi sfidën n...
Franca konfuzon himnin kombëtar shqiptar me himnin e Angolës. Macron i kërkon ndjesë Ramës.
Gjatë ndeshjes së ekipit kombëtar shqiptar të futbollit me ekipin e Francës, në vend të himnit kombëtar shqiptar është dëgjuar në stadium himbi i ...