Etiketa: is_tag

Letër nga një i ri që pret vdekjen nga atentatorët.
“Jam Ylber Gjinaj nga Fushë Arësi. Vjet më asht ba një atentat, deshën të më vrisnin, por kam shpëtuar falë Zotit. Dua ndihmën tënde pasi policia e Pukës dhe as prokuroria nuk e kanë vënë ujin në ...
Ish-kryeministri Berisha paraqitet në komisionin hetimor, por nuk betohet “para një shkelësi ligji”/ VIDEO
(FOTO: Zoti Berisha në fillim të seancës në komision)/ Sot, në mbledhjen e zakonshme të komisionit hetimor për çështjen e CEZ është paraqitur zoti Sali Berisha, ish- kryeministër. Ai u thërrit ...
Ambasadori amerikan, Lu, kthehet te “Venecia” dhe pikëpamja e Berishës
(FOTO: Sali Berisha dhe Donald Lu. Foto Arkiv) Në këto momente në një nga ambientet e “Hotel Tirana International “po mbahet Simpoziumi Anti- korrupsion me titull “Sytë dret të Ardhmes- Muri i ...
Buxheti i shtetit “paguan” 720 milionë për borxhin 120 milionësh. Ku është Hillary?
(FOTO: Rama dhe Berisha që replikuan sot mbi projekt- buxhetin) / Veritas.com.al/ Sot në Kuvend po shqyrtohet buxheti i shtetit për vitin e ardhshëm. Qeveria e Rilindjes, që i ka fituar zgje...
Berisha largohet nga salla e komisionit të çështjes CEZ. “Nuk dëshmoj para një të dënuari nga Gjykata”- tha për Ballën
  (FOTO: Sali Berisha- ish kryeministër, sot në Komisionin Hetimor për çështjen CEZ) Dr. Prof. Sali Berisha ishte ftuar sot në Komisionin Parlamentar Hetimor për çështjen CEZ. Ish- krye...
Për herë të parë/ Një politikan i lartë guxon t’i tregojë vendin ambasadorit “guvernator” të SHBA
  Ish-kryeministri Sali Berisha është  pyetur sonte në mbrëmje rreth deklaratës së ambasadës amerikane për protestën e shoqërisë civile për plehrat, në një program televiziv në Neës 24,  t...
Shumë akuza për “4 milionë euro”, por asnjë reagim
Nga L. Skiro/ Prej disa ditësh, qëkurse qeveria  po bënte gati ligjin për importimin e mbetjeve që të riciklohen në Shqipëri, media dhe politikanë të opozitës zbuluan se qeveria u ngut për ligj...
Siguria kombëtare- në rrezik; ISIS ka në dorë kanabisin/ Berisha
  “Një vend aleat i NATO-s nuk mund të bëhet kërcënim për aleatët e saj. Në dhjetëra miliardë që burojnë nga narkotrafiku është futur edhe dora e zezë e ISIS që nuk e ka asnjë problem që t...
Largohet OMNIX, investitori më i madh strategjik
  Pak ditë pasi investitori libanezo- amerikan Faad Mitri u dhunua nga “persona të panjohur” ende, në rrugën mes Tiranës dhe aeroportit, ai ka vendosur të transferojë biznesin e tij jashtë Shq...
Ne telefonin e pilotit italian ka adresa të zyrtarëve të lartë/ Berisha
  Ish kryeministri Berisha thotë se në aparatin e telefonit të pilotit italian, Guido Andrea Guidi që kishte ardhur në Shqipëri me një avion “Piper” për ta mbushur me marijuanë,  janë gjet...