Etiketa: is_tag

Siguria kombëtare- në rrezik; ISIS ka në dorë kanabisin/ Berisha
  “Një vend aleat i NATO-s nuk mund të bëhet kërcënim për aleatët e saj. Në dhjetëra miliardë që burojnë nga narkotrafiku është futur edhe dora e zezë e ISIS që nuk e ka asnjë problem që t...
Largohet OMNIX, investitori më i madh strategjik
  Pak ditë pasi investitori libanezo- amerikan Faad Mitri u dhunua nga “persona të panjohur” ende, në rrugën mes Tiranës dhe aeroportit, ai ka vendosur të transferojë biznesin e tij jashtë Shq...
Ne telefonin e pilotit italian ka adresa të zyrtarëve të lartë/ Berisha
  Ish kryeministri Berisha thotë se në aparatin e telefonit të pilotit italian, Guido Andrea Guidi që kishte ardhur në Shqipëri me një avion “Piper” për ta mbushur me marijuanë,  janë gjet...
Në këto momente luhatjesh, Ilir Meta lavdëron koalicionin me Berishën në vitin 2009
  Ilir Meta kujtoi lëvizjet e forta politike që ka bërë në të shkuarën, që nga ndarja me socialistët, kalimi me Berishën në 2009, apo rikthimi tek e majta në zgjedhjet e kaluara. Në interv...
Ushtria përfshihet në fushatën elektorale të PS në Dibër
Ministri i Mbrojtjes, zonja  Mimi Kodheli i ka dërguar në Dibër Batalionin Special me komandant Eklant Dautin. kandidat socialist për mbështetje ndaj kandidatit socialist për kryetar Bashkie në Di...
Berisha, deputeti më aktiv në Kuvend
    Statistikat e nxjerra nga Instituti i Studimeve Politike (www.isp.com.al) dhe database www.politike.al mbi diskutimet parlamentare të periudhës janar – korrik 2016 japin të dhëna i...
Kryeministri e urren Veriun/ Shkruan Berisha
Pasi ka lexuar një mesazh të ardhur nga “qytetari dixhital”, siç e quan Berisha informatorin dixhital të ndodhur në gjithë vendin, zoti Berisha- ish kryeministër, ka bërë këtë shënim: “Me këtë ...
Berisha: Tepelena ka “pushtuar” Shqipërinë e kanabis-it
  Ish kryeministri Sali Berisha Sali Berisha ka denoncuar kompletimin e Policisë së Shtetit me "djem të besuar për kanabis-in" nga Tepelena. Nuk është hera e parë që zoti berisha e denonco...
Berisha bën thirrje të nadlet Rama në zullumet e Drejtësisë
Dyfytyrësia e Edi Ramës është pafytyrësi e neveritshme”, deklaroi sot ish-kryeministri, Sali Berisha. Tema e ditws ishte e  lidhur me emrat e përzgjedhur nga qeveria si kandidatë për në Gjykatën E...