Etiketa: is_tag

Pse u bë sot publik lajmi nga Haga për aktakuzat kundër Thaçit e Veseli të dorëzura në Prill?
Zyra e Prokurorit të Specializuar kanë bërë të ditur sot me anë të një njoftimi për media se me datë 24 prill kanë dorëzuar në Dhomat e Specializuara një aktakuzë me dhjetë pika për shqyrtim prej ...
Kosovë/ Tapeti i kuq e çon Hotin në zyrën e kryeministrit, por Kurti nuk u gjet aty pari.
Kryeministri i sapozgjedhur, Avdullah Hoti, krejtësisht i vetëm sot ka marrë pjesë në ceremoninë e marrjes së detyrës. Me një kalim para Gardës Ceremoniale, Hoti ka nisur ditën e parë të punës ...
Avdullah Hoti Kryeministër i ri i i Kosovës, 61 deputetë japin votën pro
Me 61 vota pro, 24 vota kundër dhe 1 abstenim, në Kuvendin e Kosovës është votuar Qeveria e koalicionit LDK-AAK-Nisma-minoritetet, me kryeministër Avdullah Hotin. Hoti e ka prezantuar kabinetin...
Kosovë/ Kuvendi nis punimet për votimin e Qeverisë, Vjosa Osmani s’pranon të drejtojë seancën.
Ka nisur seanca ku pritet që të votohet qeveria e re e Kosovës me në krye me Avdullah Hotin e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Seanca është duke u udhëhequr nga Kujtim Shala, nënkryetar i Kuvend...
Reagojnë amerikanët, u kërkojnë partive politike ta zbatojnë vendimin e Gjykatës
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhënë reaguar lidhur me cështjen e vendimit të Gjykatës Kushtetuese për zgjedhjen e qeverisë së re pas mocionit të votëbesimit. SHBA’të u bëjnë thirrje të g...
Hoti është i ligjshëm për mandatin e qeverisë së Kosovës, vendos Gjykata Kushtetuese
Presidenti Thaçi mandatoi më 30 prill Avdullah Hotin nga Lidhja Demokratike e Kosovës për të formuar një qeveri të re dhe Lëvizja Vetëvendosje kërkoi nga Gjykata Kushtetuese që të vlerësojë kushte...
Vdes historiani i njohur gjakovar, Rizvanolli; dyshohet se e ka vrarë e bija
Për shkak të situatës së krijuar nga pandemia e koronavirusit, në ceremoninë mortore morën pjesë vetëm disa miq e të afërm. Prof.Dr. Masar Rizvanolli, një nga intelektualët më të mëdhenj të Kos...
Kosova ku paralajmërohen protesta, rrezikohet nga mijëra me Coronavirus/ Ekspertët
Të mërkurën janë bërë dy muaj prej kur në Kosovë janë lajmëruar rastet e para me virusin COVID-19. Për dy muaj me këtë virus u infektuan 927 kosovarë, nga të cilët vdiqën 29 dhe u shëruan 671 prej...
Bien lajmet- dëshirë, sikur Richard Grenell ishte shkarkuar nga presidenti Trump
Keto ditet e fundit kane vershuar lajmet fake, qe ne kete rast mund te quhen edhe 'lajme- deshire'  sikur i derguari special i Donald Trump per bisedimet Beograd- Prishtine, ishte shkarkuar nga de...
Zyrtari i VV’së: Trump t’i kërkojë falje Kosovës, Grenelli është bandit
(Foto: Astrit Rexehpi dhe Albin Kurti)/ Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje njëherit edhe profesor, Astrit Rexhepi, i cili ditë më parë bëri thirrje për puç ndaj Presidentit Hashim Thaçi, tash po t...