Etiketa: is_tag

LAJMI I FUNDIT: Kërcënohet me vrasje presidenti Hashim Thaçi
Një qytetar nga pjesa Veriore e Kosovës, Kujtim Boletini, ka kërcënuar me vrasje, Presidentin e vendit, Hashim Thaçi gjatë ditës së djeshme.  Burime të Gazetës Insajderi bëjnë të ditur se ai ësht...
Kryeministri i sapo rrëzuar, Kurti, shkarkon zëvendëskryeministrin e rrëzuar Hoti.
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka shkarkuar Avdullah Hotin nga pozita e zëvendëskryeministrit të Kosovës, shkruan Express. Ky vendim i Kurtit vjen pas votimit të mocionit të mos...
Parlamenti i Kosovës rrëzon qeverinë Kurti/ 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim
  Parlamenti i Kosoves ka rrezuar qeverine Kurti rreth ores 23,00 te nates se sotme Pas nje seance maratone te punimeve te Parlamentit te Kosoves, me ne fund mocioni i mosbesimit i para...
Abrashi i LDK-së: Nesër i tregojmë SHBA-së që po dalim nga Qeveria antiamerikane
Deputeti i LDK-së, Arban Abrashi, nga selia e partisë ka thënë se do të vazhdojnë sa më shpejt me procedura për rrëzimin e Qeverisë Kurti, ndërsa tregon se LDK-ja nesër do të çojë mesazh Shteteve të...
Kosovë/ Haradinaj mund të bëhet pjesë e qeverisë teknike. ‘Qeveria Kurti më jetëshkurtja dhe më e dëmshmja’.a’.
Ish-kryeministri Ramush Haradinaj pas takimit me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se AAK-ja e përkrah mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, që e ka nisur LDK-ja si partnere e koalicionit q...
Kosova pezullon fluturimet nga Gjermania, Franca, Zvicra e Italia.
Ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku ka bërë të ditur se sot është marrë vendim që të pezullohen përkohësisht të gjitha fluturimet për zonat me rrezik të mesëm dhe të lartë nga koronavirusi...
Akademia e Shkencave Kosovë mesazh klasës politike: ‘Po e çoni vendin drejt zhbërjes!’
Akademia e Shkencave thotë se  kauza populiste e Qeverisë, mbijetesa politike e Presidentit, kërcënimi i Gjykatës Speciale, nuk janë më të rëndësishme se vetë Kosova. Akademia e Shkencave dhe e...
Kosovë/ Kurti nuk ia del të bllokojë informacionin nga Amerika. Miratohet seancë e jashtëzakonshme në Kuvend për raportet më SHBA.
Kryesia e Kuvendit e ka miratuar kërkesën e deputetëve të PDK-së për seancë të jashtëzakonshme. Seanca mbahet sot në orën 15.00. Këtë e ka bërë të ditur Memli Krasniqi i PDK-së. Duke folur p...
Haradinaj: Sonte Albin mashtruesi u dorëzua para Serbisë
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar për vendimin e kryeministrit Albin Kurtit për heqjen e taksës ndaj Serbisë. Haradinaj e quan Kurtin mashtrues, derisa thotë se ai u dorëzua...
Prokuroria hedh poshtë një version të ri që po qarkullon rreth vrasjeve të sotme në Gjilan
Pasditen e sotme ka ndodhur një vrasje e katërfishtë dhe një vetëvrasje në Gjilan. Prokuroria ka deklaruar se zyrtarja policore Valdete Bllaca ka vrarë prindërit dhe dy vëllezërit e saj. Fqinjë të...