Etiketa: is_tag

Dështojnë negociatat në Bruksel/ Borell: Kurti s’ishte gati , Vuçiq pranoi propozimin tonë
Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borell, në konferencën për media ka thënë se Brukseli ka propozuar si zgjidhje implementimin paralel të obligimeve që dalin nga Dialogu dhe Marrëveshja e Ohrit,...
Ferit Hoxha: Nuk do ta sjellim Kosovën në Këshillin e Sigurimit, platforma është dialogu në Bruksel
Shqipëria këtë muaj e pasoi udhëheqjen e Presidencës së Këshillit të Sigurimit të OKB-së nga Shtetet e Bashkuara. Ambasadori i Shqipërisë, Ferit Hoxha, dje ka mbajtur fjalimin e parë me marrjen...
BE do të anulojë vendimin për vizat në Kosovë? Osmani sulmon presidentin Macron dhe kërcënon Brukselin.
Paralajmërimi i kreut të shtetit francez, Emmanuel Macron, që do të rishqyrtoje planin për liberalizimin e vizave për kosovën si dhe planet ekonomike, kaneshkaktuar reagimin e fortë të Presidentes...
Albin Kurti, në medien greke, ndërron mendje për bashkimin Shqipëri- Kosovë.
“A e përkrah Albin Kurti bashkimin Kosovë-Serbi?” . Kjo pyetje duket që ka vënë në vështirësi kreun e qeverisë së Kosovës, i cili gjatë një intervistë që dha për gazetën greke “ To vima”, tentoi t...
Kosovë: Nis hetimi për blerjen e grurit. 9 tonë grurë nuk hynë në rezervat e shtetit
Prokuroria speciale në kosovë ka nisur zyrtarisht hetimet për mungesën e rezervave të grurit dhe vajit. Referuar burimeve që kanë folur për median, Nacionale, një grup prokurorësh është angazhuar ...
rotestojnë gazetarët/ Qeveria Kurti mbylli televizionin “Klan Kosova”
Asociacioni i Gazetarëve në Kosovë mbajti këtë të hënë një protestë për të kundërshtuar vendimin  e Qeverisë së Albin Kurtit që vendosi ti pezullojë licensën televizionit Klan Kosova. Teksa mba...
Kosovë: Nis reduktimi i forcave policore nga objektet e komunave në veri të vendit.
Policia e Kosovës ka nisur t’i reduktojë trupat e saj në objektet komunale në veri të vendit, pas pranimit të vendimit të Qeverisë. Reduktimi i forcave policore ka ndodhur para mesnatës së mbrë...
Kusari e pranon bisedën me Radojçiç/ Vetëvendosja e pranon, Kusari Lila: Kam folur me Radojiçiç
Publikimi i dokumentit audio, ku dëgjohet një bisedë telefonikë mes shefes së grupit parlamentar të VV-së, Mimoza Kusari-Lila me deputetin e Listës Serbe, Slavko Simiç, shkaktoi reagime të ashpra ...
SHBA: Radojiçiç, në listë të zezë. Deputetja e Vetëvendosjes bisedoi me serbin e shpallur non grata
Edhe pse nuk pranoi të japë një koment konkret për përgjimet e publikuara ku përfshihet shefja e grupit parlamentar të VV-së Mimoza Kusari – Lila me anëtarin e Listës Serbe, Sllavko Simiç, mesazhi...
Policia e Kosovës pengon kamionët që furnizohen në Shqipëri. 4 deri në 7 orë për një vulë
Hatërmbetja e Albin Kurtit ndaj Ramës po merr përmasa që askush nuk do t’i dëshironte. Policia e Kosovës pothuajse po bën bllokadë në kufirin mes dy vendeve duke penguar lëvizjen e mallrave. ...