Etiketa: is_tag

Kosovë- BE/ Sanksionet mund të fillojnë sot – “nëse s’ka reflektim, Kurti izolohet”
  Nga ALBANIAN POST Sanksionet për Qeverinë e Kosovës dhe kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, nga komuniteti ndërkombëtar mund të fillojnë qysh nga kjo javë, meqë qeveria ka refuzuar ...
Tre policët e Kosovës ndodhen në Kralevë, dalin sot para gjykatës
Tre policët e rrëmbyer nga Serbia ndodhen në Kralevë, ku momentalisht po zhvillohet seanca e tyre para Prokurorit të Lartë Publik në Kralevë. Vendndodhja e tyre zbulohet nga avokati serb Çedomi...
E rëndë në Kosovë, Serbia rrëmben tre policë brenda territorit të vendit, i dërgon në Beograd. Të shtrirë në tokë me duar e sy të lidhur, dalin pamjet
Tre policë brenda territorit të Kosovës rrëmbehen nga forcat Kobra të Serbisë. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në thellësi të territorit të Republikës së Kosovës, në zonën kufitare në veri ...
Anulohet mbledhja mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë
Anulohet mbledhja e përbashkët mes qeverisë së Shqipërisë dhe Kosovës. Mbledhja ishte planifikuar të mbahej nesër në Gjakovë. Burimet konfirmojnë se delegacionet nuk janë nisur për Gjakovë. Ndë...
Tensionet në veri të Kosovës, arrestohet një nga organizatorët e sulmeve ndaj KFOR! Serbët ngrihen në protestë
Ministri i Brendshëm i Kosovës njoftoi sot arrestimin e një prej një prej organizatorëve të dhunës së ushtruar ndaj ushtarëve të KFOR gjatë protestave të dhunshme të mbajtura në Zveçan, në veri, m...
Stoltenberg thirrje Kosovës dhe Serbisë: Ulni tensionet! Forca të reja do t’i vijnë KFOR-it edhe nga Turqia
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, gjatë vizitës në Turqi i bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë për të ulur tensionet e vazhdueshme në 4 komunat e veriut. Stoltenberg d...
Stoltenberg: NATO-ja e gatshme të dërgojë edhe më shumë trupa në Kosovë
NATO është e gatshme të dërgojë edhe më shumë trupa në Kosovë, për të qetësuar dhunën në veriun e këtij vendi, të banuar me shumicë serbe, tha të enjten shefi i aleancës, Jens Stoltenberg. Ai s...
Protestat vazhdojnë edhe sot në veri, Europa diskuton në Moldavi për Kosovën
Edhe sot pritet që në veri të Kosovës, qytetarët serbë të dalin të protestojnë kundër  kryetarëve të rinj shqiptarë në komunat e tyre. Sot është dita e pestë e protestave, ndërsa ajo djeshme u ...
Në Veri gjendje lufte, Kurti reagon nga Facebook, por s’përmend SHBA: Demokracia s’mund të mbahet peng
Pas disa ditësh tensione në veri të Kosovës ka ardhur dhe reagimi i kryeministrit Albin Kurti. Nëpërmjet një deklarate në llogaritë e tij zyrtare ne rrjetet sociale, Kurti shkruan se 4 komunat ...
Kosova/ SHBA kërkon që të tërhiqet policia dhe kryetarët në veri t’i kryejnë detyrat jashtë objekteve të komunave.
SHBA- Kryetarët në veri të Kosovës duhet t’i kryejnë detyrat jashtë objekteve të komunave dhe Policia duhet të tërhiqet nga zonat afër. Kjo ishte kërkesa e Shteteve të Bashkuara për Kosovën të mër...