Etiketa: is_tag

Dy fëmijët e Liridona Ademajt nisen drejt Suedisë, merren në përkujdesje nga shteti
Dy fëmijët e Liridona Ademajt kanë udhëtuar të shtunën drejt Suedisë. Mediat në Kosovë konfirmojnë se shteti suedez tashmë i ka marrë ata në përkujdesje. Sipas informacioneve të para, pritet...
DASH: Kosova dhe Serbia të zbatojnë plotësisht detyrimet e tyre nga marrëveshja e Brukselit
Që nga fillimi i bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë – Serbi në vitin 2011, Perëndimi e ka theksuar se ky është kusht për integrimet evropiane. Një zëdhënës i Departamentit ameri...
“Fëmijët e kërkojnë Liridonën para se të flenë gjumë”/ Vëllai i Liridona Ademaj.
Leonard Ademaj, vëllai i të ndjerës Liridona Ademaj ka qenë i ftuar ditën e stome në “Shqipëria Live” ku ka folur për vrasjen e motrës së tij nga bashkëshorti. Adeamj ka treguar se Liridona ish...
Kosovë/ Flet vëllai i Liridonës: Do ta zhvarrosim trupin e saj! Iu kemi dhënë dy ditë besë, pastaj do të marrim hak.
Vëllai i Liridona Murseli ka deklaruar se trupi i motrës së tij do të zhvarroset nga varreza në Cërmjan të Gjakovës, në fshatin e bashkëshortit të saj, pasi Naim Murseli u arrestua si porositës i ...
Progress Raporti i KE: Kosova dhe Serbia pë Asociacionin, “asnjëra palë nuk e ka bërë asnjë hap në këtë drejtim“
Komisioni Evropian (KE) i ka qortuar Kosovën dhe Serbinë për moszbatimin e marrëveshjeve të arritura në dialogun e ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian (BE) në raportet e tij të progresit për të dy...
Marrëveshjet Kosovë- Serbi janë detyrim ligjor. Gabriel Escobar për VOA: Duan apo jo liderët, kjo ‘nuk ndikon në detyrimin për t’i zbatuar!’
I dërguari amerikan për Ballkanin Perëndimor Gabriel Escobar i tha Zërit të Amerikës se marrëveshjet që Serbia dhe Kosova kanë nënshkruar janë një detyrim ligjor për të dyja palët dhe se nënshkrim...
Takimi Kurti-Vuçiç në Bruksel, Lajçak: Nuk negociojmë në mënyrën ‘merre ose lëre’ marrëveshjen.
I dërguari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak para fillimit të takimeve ka folur ekskluzivisht për Kanal10 duke thënë se nuk negociojnë në mënyren “merre ose l...
Kurti niset drejt Brukselit për dialog, por deklaron se ‘nuk do të ketë dialog’.
Një ditë para takimit në Bruksel, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha të martën se “padyshim se nuk do të ketë dialog” nëse Serbia nuk dënohet dhe sanksionohet për “çfarë ka bërë”, duke iu re...
Rama: Nuk ka nevojë për hetim ndërkombëtar për të vendosur disa masa ndaj Serbisë
Kryeministri shqiptar Edi Rama dhe kryeministri kroat Andrej Plenkoviç dënuan ashpër dhunën e njësive paraushtarake serbe në veri të Kosovës, si dhe “heroizimin” e tyre nga Beogradi, duke kërkuar ...
Rama, nga Zagrebi, kërkon sanksione për Serbinë
Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës zyrtare në Kroaci analizoi tensionet e fundit veri të Kosovës dhe vrasjen e efektivit të Policisë së Kosovë, nga një grup serbësh të armatosur. Ai bëri thirr...