Etiketa: is_tag

Meta rrezikon shkarkimin, Komisioni i Sigurisë fillon hetimet për aferat me shtetësitë, hapen dosjet sekrete dhe nis mbledhja e dokumenteve
Kliti Topalli/ Ekskluzive Shtohen telashet për presidentin Ilir Meta. Gazeta “SOT” pak ditë më parë e paralajmëroi se do të ngrihej një Komision Hetimor për aferat me shtetësitë dhe sot Partia So...
Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, bie skenari bllokues i PD dhe Metës
KOMENT/ Kuvendi i Shqipërisë nuk do të humbasë kohë për të rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta, i cili ktheu për rishqyrtim ndryshimet në Kodin Zgjedhor, me pretendimin kryesor se deputetë...
Futja e Presidentit nëpër lokale ku vënë baste subjektet e OFL për rrëzimin e qeverisë është krim mendor!/ Rama në Tuiter
Vazhdon ‘lufta’ në rrjetet sociale mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta.  Në një status të fundit në twitter Rama duke iu drejtuar presidentit shkruan se: Ilir, krim zgjedh...
Ilir Meta merr përsipër të gjejë ‘3 milionë shqiptarë të shkalluar’.
KOMENT/ Presidenti i Republikes, i ndodhur kohet e fundit sa para krimeve te tij kushtetuese aq edhe para frikes se venies ne funksionim te Drejtesise se re, ka treguar shume shenja destabilizi...
Meta paska thënë se do të kthejë ligjin për Kodin… Rama: ‘Ta firmosë ose ta kthejë sa më shpejt…’
Ndërsa, presidenti Ilir Meta ka deklaruar se do të kthejë në Kuvend projekt-ligjin për Kodin Zgjedhor, kryeministri Edi Rama tha se nëse Meta vepron në këtë mënyrë, atëherë kërkesa e tij do të rrë...
Meta po kapet pas partive, pas PD tani shpreson të kapë PS
KOMENT/ Prej kohesh eshte kupuar se presidneti Meta, pasi e ka deformuar rolin e presidentit, tenton të kapet pas partive, me qëllim q ëtë sigurojë të ardhme politike. Partia  e tij LSI nuk i g...
Ilir Meta kërcënon deputetët: ‘Do tua mbaj emrat e do të shihemi me ju!’.
Ilir Meta, president i Republikes ka kercenuar gjithe deputetet qe mund te votonin sot ne favor te ligjit te ri Kodi Zgjeedhor. Ja si kercenon: “Do iu nxjerr emrat”! Meta shpërthen ndaj depute...
‘T’i dhanë të gjitha e ti nuk ngopesh…’ Rama-Metës: Pash Zotin çfarë borxhi të kanë akoma shqiptarët?
Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në Twitter ka reaguar kundër Presidentit Ilir Meta duke thënë se nuk ngopet dhe nuk pushon së ngatërruari dynjanë në Shqipëri e matanë. Reagimi i Ram...
Reagon Rama: ‘Çfarë shëmtie! Të blesh pisa të huaj për ta bërë pis atdheun!’
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas zbardhjes së dokumenteve nga “Gazeta Shqip” të mashtrimit të madh të vitit 2017, ku ministria e Brendshme Italiane akuzonte Sali Berishën dhe Ilir Metën, se ka...
Rama i përgjigjet Bashës me ironi: “Ju jeni tramvaj me shalqi që nuk piqen kurrë, ti je pasagjeri VIP”. Nxehet Iliri në Presidencë.
Kryeministri Edi Rama i përgjigjet kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili i bëri thirrje sot nga Durrësi të nisë zbatimin e planit me 5 pika të PD për nxjerrjen e vendit nga kriza e th...