Etiketa: is_tag

Shembull skandaloz i Metës, zonjës së Parë dhe çetës së…’/ Rama për festën e aktorit: Karshillëk me ligjin
Kryeministri Edi Rama ka komentuar për herë të parë shkeljen e masave anti-COVID nga presidenti Ilir Meta dhe nga kryetarja e LSI monika Kryemadhi në ditëlindjen e aktorit Bes Kallaku. Për Ramë...
Ilir Meta prapë i dehur: ‘Kuqezinjtë e Shqipërisë dhe gratë bjelloruse janë të papara…
Kryeministri Edi Rama e ka quajtur Ilir Metën president opozitar që del i dehur shpesh herë në intervista televizive. Para se të futej në stadium "Baba Xhike" ka shthurrur gojën duke thënë se g...
Rama- Metës: ‘Nuk mbulohet dielli me shoshë, Ilir, as me lehje e dehje. Pse e votove raportin e Dik Marty-t kundër Kosovës?
Kryeministri Edi Rama i është kundërpërgjigjur reagimit të Presidencës lidhur me pyetjen që kryetari i qeverisë ngriti lidhur me raportin e Dick Marty-t. Në rrjetet e tij sociale, Rama shkruan ...
Kur do të kemi prapë metë?
Frrok Çupi/ ...Ishte kësaj te premte të shkuar, por mund të jetë prapë brenda javës... Po zbrite poshtë, nis e numëron ditët me marrëzinë. Gjatë ferrit të diktaturës gjysmë- shekullore, kishim ...
Meta kërcënoi kryeministrin se e zhduk ‘për dy minuta’. Rama: “Presidenti është kthyer në lolo. Del në ekran i dehur dhe shan si në dyert e klubeve”.
Presidenti Meta, dje, ne nje ekran televiziv tha se kreyministri Rama ehte 'qen bir qeni' dhe se ka pune me te vetem 'dy minuta'. Kercenimi ndaj jetes se kryeministrit eshte perseritur nga presidn...
Presidenti, i paqartë për Referendumet, thotë se do të bëjë ligjin, por ligji ekziston…
Presidenti Ilir Meta mori sot pjesë dhe vlerësoi nismën e shoqërisë civile “Nisma kombëtare për Referendum” që ka në themel të sajin instalimin e ligjit për Referendumin. Ai tha se do te beje l...
Rama publikon “ofertën fituese”: Jepja Lulit e merr Monikën megjithë Ilirin dhe bota është e jotja!
Kryeministri Edi Rama ka ironizuar opozitën duke publikuar një video në facebook. Ooferta fituese për demokratët sipas Ramës, është ‘’Jepja Lulit e merr Monikën megjithë Ilirin’’. Edhe dje R...
Meta kërkon arrestimin e gazetarit pas dëshmisë kundër tij: ‘KryeDoçi zhgarravitës ordiner, të izolohet menjëherë…’.
Presidenca ka reaguar ashpër pas dëshmisë së gazetarit Adriatik Doçi të dhënë ditën e sotme në Komisionin e Sigurisë Kombëtare, ku deklaroi se presidenti Ilir Meta i ka dhënë shtetësinë shqiptare ...
“Situata e pandemisë drejt një katastrofe”, thotë Meta/ Rama: ‘Mos fut hundët në punët e ekspertëve dhe mos dil pa maskë!
Menjëherë pas letrës së presidentit Ilir Meta drejtuar ministres Ogerta Manastirliu dhe kryeministrit Edi Rama për marrjen e masave ndaj covid, ka reaguar ky i fundit.  Kryeministri Edi Rama sh...
Komisioni Parlamentar i Ligjeve rrëzon Metën me 15 vota PRO, Kodi Zgjedhor të enjten për rivotim në Kuvend
Komisioni i Ligjeve ka rrëzuar sot dekretin e Metës për kthim në Kuvend të ndryshimeve në Kodin Zgjedhor. Nga 17 anëtarë prezentë, 15 votuan kundër dekretit kurse vetëm 2 pro, Alimadhi dhe Lita. ...