Etiketa: is_tag

Alibeaj mbledh Grupin Parlamentar të PD, Rithemelimi konfirmon bojkotin.
Siç edhe ishte paralajmëruar, kryetari i grupit parlamentar të PD-së, Enkelejd Alibeaj ka thirrur sot në orën 14:00 një mbledhje të deputetëve për të diskutuar për procedurën e zgjedhjes së Presid...
Takimi me zyrtaren e lartë të DASH/ Alibeaj: Mora mbështetje për një opozitë pro- amerikane.
Ka përfunduar takimi mes zyrtares së lartë të DASH, Karen Donfried dhe kreut të komanduar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeajt. Ky i fundit, së bashku me deputeten e PD-së, Jorida Tabaku d...
Donfried siguron Alibeajn për një mbështetje të fortë
 Kryetari i komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, në një deklaratë për shtyp pas takimit me ndihmëssekretaren për Byronë e Çështjeve Evropiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried, ...
Butrinti me koncesion? Rama për PD: Ju i gjetët pronën teatrit antik! Budallallëku në kopenë tuaj, sëmundje ngjitëse
Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar budallallëk qëndrimin e Partisë Demokratike për çështjen e Butrintit. “Sot e gjithë ditën ka një pretendent fizik, subjekt fizik për Butrintin si pronë famil...
Kuvend/ Rama-PD-së: Nga ju dëgjoj të njëjtat argumente denbabaden! Keni një fytyrë edhe pse të përçarë
Gjatë fjalës së tij në parlament kryeministri Edi Rama tha se demokratët edhe pse janë prej kohësh të përçarë përdorin të njëjtat argumente dhe fjalë, duke mos dalluar aspak nga njeri-tjetri. “...
Astrit Patozi i përgjigjet: ‘Faleminderit dr., por unë nuk jam në kërkim të partisë suaj!. Ndrysho orën, të paktën’.
Politikani Astrit Patozi, ish-deputet dhe mbajtës i disa posteve të rëndësishme në PD para se të përjashtohej 5 vite më parë, refuzon ftesën e Sali Berishës për t’ju bashkuar sërish. Ai nxjerr një...
Rihapet çështja e kontrollit të PD! Gjykata e Tiranës pranon ankimin e Alibeajt për vendimin e gjyqtarit Zhukri që njohu ‘Rithemelimin’ e Berishës! Gjithçka vendoset në Apel
Rihapet çështja e kontrollit të PD. Ditën e sotme Gjykata e Tiranës ka pranuar ankimin e Partisë Demokratike, përfaqesuar nga Enkelejd Alibeaj,  kundër vendimit të Agron Zhukrit që regjistroi ndry...
Zhytet plani i Berishës për të marrë PD/ Apeli pranon ankimimin e Alibeajt, merr në shqyrtim vendimin e Agron Zhukrit
Veniten planet e Sali Berishës për të marrë frenat e Partisë Demokratike. Përmes gjyqtarit Agron Zhukri, ish-kryeministri legjitimoi ndryshime statutore të 11 dhjetorit duke i dhënë kompetenca Kom...
Kë njeh KQZ në krye të PD? Ja si përgjigjet Celibashi
Mes Sali Berishës apo Enkelejd Alibeajt, përfaqësues të Partisë Demokratike në KQZ, Ilirjan Celibashi duket se do të presë vendimin e Gjykatës së Tiranës.  Në bashkëbisedimin me mediat, pyetur ...
Alibeaj prezanton ‘platformën e bashkimit’, PD e të gjithë anëtarëve
 Kryetari i Grupit Parlamentar, Enkelejd Alibeaj përmes një konference për shtyp ka prezantuar platformën “për bashkimin e demokratëve dhe nxjerrjen e partisë nga kriza”. “Kam kërkuar b...