Etiketa: is_tag

Alibeaj rikonfirmohet edhe në sallën e Kuvendit si kryetar i grupit PD
Enkelejd Alibeaj ka konfirmuar edhe një herë se është ai kreu i grupit parlamentar demokrat Sado Berisha tentoi ta largonte dhe të emëronte Luçiano Boçin, sot në Kuvend PD u përfaqësua nga Alib...
Sesioni i ri parlamentar, Enkelejd Alibeaj rikonfirmohet kryetar grupi i PD
Nga Mariglen Kume Pak ditë para nisjes së sesionit të ri parlamentar, Lefter Gështenja ftoi deputetët e grupit të PD-së që nuk kanë mbështetur Berishën që të diskutojnë për aksionin e Grupit Pa...
Të ishin tubuar rrugëve me parullën: ‘Thnx Mr. Rama!’ për BE- në
Frrok Çupi Këta po të ishin tubuar rrugëve me parullën ‘Faleminderit zoti Rama’ për afrimin e fundit me BE, do të na kishin bërë të mendohemi. Jo ne që i njohim mirë, por mendoheshin këta që po...
Rama flet me Bashën në Kuvend: 8 vite kryetar i PD, a fole ndonjë fjalë për UÇK-në? Po për Kosovën? Po për Hashim Thaçin?
  Kryeministri Edi Rama duke i kujtuar se edhe pse ka qenë 8 vite në krye të Partisë Demokratike nuk e thotë dot një mesazh për Kosovën, e ka akuzuar L:ulzim Bashën se është një prej atyre që ...
Një kafe ‘sekrete’ e 24 deputetëve të PD, 5 orë diskutime/ Deputeti Lefter Gështenja: “Ka mbaruar koha e unit!’
Mbi pesë orë diskutime u zhvilluan dje nga një grup deputetësh të PD, të cilët folën mbi fatin e partisë dhe formulën e bashkimit. Lefter Gështenja, i cili ishte një nga dy iniciuesit e takimit, b...
Protesta e 7 Korrikut, ‘peshqeshi i fundit’ i Lulzim Bashës për Sali Berishën.
Nga Ardit Rada Sali Berisha ka mbajtur sot protestën e tij të parë në një shesh publik, pas rikthimit në krye të Partisë Demokratike. Në fjalën e tij, gjëja më ‘e madhe’ që tha ishte se Edi Ram...
Protesta e PD, Ambasada Amerikane paralajmëron shtetasit e saj: Kujdes, situata mund të bëhet ‘e paparashikueshme’.
Ambasada Amerikane në Tiranë ka paralajmëruar shtetasit e saj në vendin tonë mbi protestën e pasdites së sotme të thirrur nga Partia Demokratike. “Shtetasit amerikanë këshillohen ...
Kush e vrau Pjerin Xhuvanin në Elbasan. Llogarisë i erdhi koha. Del se u vra nga struktura të armatosur të PD, por bashkëpunuan edhe dy zv.drejtorë të policisë.
Albert Nushi dhe Nikollaq Palla, 2 ish- zv.drejtor i Policisë së Elbasanit kanë dhënë dëshmi të rremë lidhur me vrasjen e Pjerin Xhuvanit në Elbasan , 4 ditë para zgjedhjeve, nga Struktura e Armat...
PD nuk është ftuar në PPE, ja si qëndron e vërteta për foton duke votuar.
Asnjë delegat nga Partia Demokratike e Shqipërisë nuk është ftuar të marrë pjesë në Kongresin e Partisë Popullore Europiane që do të mbahet sot në Roterdam. PD-ja e Shqipërisë është e vetmja parti...
Rithemelimi i PD-së me diskriminim gjinor, gratë në listë më vete nga burrat
Nga Vitjon Nina Kuotë gjinore ka, por barazi, vështirë të thuhet!  Partia Demokratike është në procesin e zgjedhjes së anëtarëve të rinj të Kryesisë, për t’i ...